Author Topic: tlen.dll - nie działa?  (Read 10613 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wsx22

Re: tlen.dll - nie działa?
« Reply #15 on: 18 08 2016, 21:05:53 »
W logu widać, że tyczka łączy się, loguje poprawnie i próbuje ściągnąć listę kontaktów. Problemem jest to, że serwer tlena nie odpowiada na zapytanie o listę a jest założenie, że zawsze odpowie i dopiero po tej odpowiedzi status w Mirandzie zmienia się z 'łączenie' na 'dostępny', więc tutaj status konta się nie zmienił.
Nie wiem czemu serwer tak się zachowuje w Twoim przypadku, u mnie nawet jak mam pustą listę kontaktów na serwerze to i tak odpowiedź jest i wszystko idzie dalej poprawnie.
Spróbuj jeszcze wyłączyć opcję "Automatically reconnect after unintentional disconnection" i wtedy zrobić netlog jeżeli nadal nie działa.
 

Offline Desmond.pl

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
  • Country: pl
Re: tlen.dll - nie działa?
« Reply #16 on: 20 08 2016, 10:18:14 »
Wyłączyłem wszystkie opcje autołączenia, keepstatus, keep connection alive i tą o którą prosiłeś.
Netlog: http://pastebin.com/bwGdsQeB

Nadal się nie łączy, natomiast b73 zdążył przed rozłączeniem mi ponownie przesłać reklamę (nie ma w netlogu) ...

Nie wiem co z moją listą jest nie tak, używałem Tlena pewnie ze 3-4 lata temu i miałem na niej kilka kontaktów. Ale jak ściągnąłem oficjalnego klienta, to nie zaimportował mi żadnych osób.
Miranda user since 2006 ;)
 

Offline wsx22

Re: tlen.dll - nie działa?
« Reply #17 on: 21 08 2016, 10:56:22 »
Przetestuj na jutrzejszej wersji rozwojowej, powinno się połączyć.
ps. wyłączono katalog publiczny Tlena więc nie działa wyszukiwanie kontaktów Tlena w Mirandzie. Żeby kogoś dodać do listy to ten ktoś musi do ciebie najpierw napisać.
 

Offline Desmond.pl

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
  • Country: pl
Re: tlen.dll - nie działa?
« Reply #18 on: 22 08 2016, 12:56:22 »
W międzyczasie próbowałem "ruszyć" jakoś tą liste kontaktów, bo może jakiś błąd w niej był. Pododawałem pousuwałem wpisy  na komunikatorze Tlena i w AQQ, ale nic to nie dało ;) Mam zrypaną listę. Choć dziwne jest że jest pusta, kiedyś miałem tam trochę znajomych.

Jutro dam znać czy ruszyło.
Btw czy Tlena da się podpiąć jako konto Jabbera? Teoretycznie to jest ten sam protokół i nawet, jak czytałem, autorzy uwolnili dostęp do serwerów.

[EDIT] 160822
Wstałem rano, odpaliłem komputer, kliknąłem Update, zrestartowałem, kliknąłem "połącz" ... i połączyło. Tak więc problem został rozwiązany ;)
Miranda user since 2006 ;)
 

Offline Myshor

Re: tlen.dll - nie działa?
« Reply #19 on: 06 03 2017, 18:55:50 »
Nie chcę tworzyć nowego wątka, także sorki za odkopywanie grobów. ;)

Czy tylko mnie od prawie tygodnia nie działa logowanie do tlenu?
Zamknęli serwery na dobre, czy może po prostu moje ustawienia, że ma się łączyć na s1.tlen.pl są przestarzałe?

(Od razu sprawdzę czy ktoś tutaj żyje.) :D

Fear my anger, fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
 

Offline katoda_ltd

Re:tlen.dll - nie działa?
« Reply #20 on: 07 03 2017, 16:37:38 »
U mnie też nie działa plus mam takie samo info od jeszcze jednej osoby. Wygląda na to, że tlen R.I.P  :(
 

Offline Myshor

Odp: tlen.dll - nie działa?
« Reply #21 on: 08 03 2017, 19:29:17 »
Mogłem jeden dzień dłużej poczekać. Tlen nagle ożył. :D

Fear my anger, fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
 

Offline jack

Re: tlen.dll - nie działa?
« Reply #22 on: 25 07 2017, 11:42:56 »
Tlen nagle ożył.
Ciągle działa? U mnie od kilku tygodni nie łączy. Chyba koniec.
 

Offline Myshor

Odp: tlen.dll - nie działa?
« Reply #23 on: 25 07 2017, 19:17:26 »
No nawet nic nie pisałem, bo zdechło nie tylko mi.
Na razie jeszcze trzymam plugin, ale coraz mniej wierzę, że znowu jakimś cudem ożyje.

Fear my anger, fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
 
The following users thanked this post: jack

Offline wsx22

Re: tlen.dll - nie działa?
« Reply #24 on: 29 11 2017, 22:50:44 »

Po wielu miesiącach braku oznak działania, utworzyłem zgłoszenie z prośbą o usunięcie tlen.dll
https://github.com/miranda-ng/miranda-ng/issues/1050
 

Offline Goraf

Odp: tlen.dll - nie działa?
« Reply #25 on: 30 11 2017, 15:04:09 »
No to jako protokół i wtyczka odchodzą do niebytu, to osoby które chcą zachować historię kontaktów i ich dane, powinny skorzystać z wtyczki/protokołu Dummy, który to umożliwia
https://wiki.miranda-ng.org/index.php?title=Plugin:Dummy/pl

EDIT: Wtyczka zostanie automatycznie usunięta za pomocą PluginUpdater'a przy kolejnej aktualizacji
« Last Edit: 30 11 2017, 15:31:35 by Goraf »