Author Topic: Kasowanie kontaktów z bazy  (Read 24015 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #45 on: 20 09 2014, 11:27:11 »
Wyglądało, że jest dobrze .  Ale zajrzałam do ustawień aktualizacji po restarcie  i niestety znowu jest ustawiona aktualizacja do wersji rozwojowej  ( bez symboli debugowania )  . Powtórzyłam 3 razy więc o przypadku raczej nie ma mowy  :(


Trudno,   będę aktualizować symbole ręcznie.

A teraz  SIATKÓWKA !!!!!   
« Last Edit: 20 09 2014, 11:33:02 by szania »
 

Offline Goraf

Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #46 on: 20 09 2014, 13:06:13 »
Dowiedziałem się że chwilowo ta opcja nie jest dostępna (ze względu na zmianę dostawcy czy coś takiego) ale jakoś w ciągu kilku dni powinna być znowu sprawna. Także pozostań przy samej rozwojowej. A jak nie będziesz jej aktualizować codziennie (czy wręcz na jakiś czas tylko) to nie musisz dociągać symboli. Ja tak robię często
 

Offline yoGhurt

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 52
  • Country: pl
Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #47 on: 22 09 2014, 22:16:41 »
A możesz rozmawiać z tymi kontaktami z FB? Może zostały tylko jako archwium, a sama komunikacja jest niemożliwa przez FB. Jeśli tak, to usuń ręcznie kontakty FB z Skypa, zapisz lub zrób cokolwiek aby czysta lista się zsynchronizowała z tą na serwerze Skypa, po czym włącz Mirandę i zobacz jak to wszystko wygląda.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #48 on: 23 09 2014, 05:20:50 »
yoGhurt
w tej chwili to wygląda tak, że cała lista z FB na Skype mimo, że widoczna to jest niedostępna.     Przy każdym z kontaktów widać status niepodłączony i propozycję wysłania sms.    Skasować nie można żadnego z tych kontaktów.    Ale może trzeba zrobić tak   jak chce Skype : " Zaimportuj znajomych z Facebooka, aby móc z nimi rozmawiać i czatować za darmo " ? Może wtedy się zsynchronizują ?
 

Offline yoGhurt

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 52
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #49 on: 23 09 2014, 07:33:35 »
Wtedy się na pewno zsynchronizują i będą obecni, jednakże my chcemy osiągnąć odwrotny wynik czyli pozbyć się listy znajomych z FB, aby później przy imporcie do Mirandy nie dublowały się kontakty.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #50 on: 23 09 2014, 08:27:48 »
No to co proponujesz ? - póki co lista FB na Skype jest "nieżywa"  :-\    No i są na niej kontakty których w FB już nie ma    (około 15  sztuk Facebook User )
« Last Edit: 23 09 2014, 08:32:22 by szania »
 

Offline yoGhurt

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 52
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #51 on: 23 09 2014, 09:08:47 »
W tej chwili połowa linków mi nie chodzi więc sprawdzić nie mogę, pogooglaj sama, bo widziałem kilka linków gdzie prawdopodobnie jest rozwiązanie jak usunąć kontakty FB tego typu (protip: używaj fraz a nie pytania jako zdania).
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #52 on: 23 09 2014, 11:32:09 »
yoGhurt
To jakieś szaleństwo!!!  >:(. Okazuje się, że moje konto Skype było połączone z kontem Microsoft .Musiałam się kiedyś zalogować do Skype przy pomocy loginu z Microsofta ( oni dość często to prawie wymuszają ). OK. Ale to nie zmienia faktu, że nie powinno to ściągać do Skype kontaktów z FB. Nie ma między tymi 3 kontami równoczesnej zgodności adresów e-mail i haseł.  >:( >:( >:(
Żeby było śmieszniej to po odłączeniu konta Microsoft od Skype w tym ostatnim nic się nie zmieniło - dalej na liście figurowały kontakty z FB i dalej nie można było nic z nimi zrobić. Ale okazało się, że jest do tej listy dostęp poprzez Mirandę z wtyczką SkypeClasic. Sksowałam wszystkie kontakty Facebook User w Mirandzie - a one zniknęły również na liście Skype.

Pozostały oczywiście wszystkie czaty ( w Mirandzie ) . Każdy kontakt FB ma swój odpowiednik w postaci czata skype i prawdopodobnie gdybym się uparła to w ten mechaniczny sposób odłączyłabym listę FB w Skype klasycznym. Nie da się ukryć , że póki co nie chce mi się tego robić. Może prościej jest połączyć konto Skype z FB ? :-\ :-\ :-\


W bazie Mirandy mam już tylko 5 trefnych kontaktów z FB - i te niestety są typu wańka-wstańka. Po skasowaniu wracają  :( :o :(

Czekam na propozycje co można jeszcze zrobić , by się ich pozbyć   ;)
 

Offline yoGhurt

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 52
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #53 on: 23 09 2014, 22:13:01 »
Primo - raczej to nie powinno być żadne zaskoczenie ,że twoje konto Skypa jest połączone z kontem Live czy jakkolwiek jest "wymuszane" (a nie jest, bo przy logowaniu dają dwie opcje), bo już od dobrych kilku lat Skype jest własnością MSu. W związku z tym średnio da się "odłączyć" konto Skypa od konta Live. Co więcej, możesz spróbować, logując się kontem skypa do usługi live, sprawdzić czy tam nie ma jeszcze spiętego konta przez FB lub spróbować tam wyczyścić listę kontaktów.

Secondo - nie chcemy łączyć na razie konta z FB. Po to robimy te wszystkie manewry aby je całkowicie odłączyć i wyczyścić profil. Dopiero jak będziesz miała czysty profil bez archiwalnych kontaktów, podłączymy FB by zobaczyć ile kontaktów się zaimportowało (o ile będzie to w ogóle potrzebne, bo i tak używasz wtyczki FB w Mirandzie).
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #54 on: 24 09 2014, 07:27:08 »
Wygląda, że w usłudze live nie mam podpiętego żadnego konta (załącznik )
Czy w takim razie powinnam skasować wszystkie czaty (xmpp) z Mirandy - bo to kasuje je również na liście Skype ?
 

Offline yoGhurt

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 52
  • Country: pl
Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #55 on: 24 09 2014, 08:15:59 »
A co masz w "Aplikacje i usługi, które mają dostęp do twoich informacji" ?
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #56 on: 24 09 2014, 09:19:52 »
Dwa programy Windows Phone :)   (załacznik )

Post Merge: 24 09 2014, 09:37:02
Ale zauważyłam inną dość ciekawą sprawę. Mimo, że wtyczka skype.dll już nie istnieje i nie ma jej we wtyczkach, tak jak SkypeKit, to jednak w katalogu głównym Mirandy C:\Program Files\Miranda NG\Profiles\Ania ciągle istnieje folder SkypeKit a w nim między innymi folder z moim loginem ze Skype.
« Last Edit: 24 09 2014, 09:37:02 by szania »
 

Offline yoGhurt

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 52
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #57 on: 24 09 2014, 16:23:16 »
Ok, w takim razie tamta lista to ślepy zaułek. Spróbuj wyczyścić Skypa tą metodą http://community.skype.com/t5/Windows-desktop-client/Removing-Facebook-contacts-from-Skype/td-p/431467/page/2

Ale zauważyłam inną dość ciekawą sprawę. Mimo, że wtyczka skype.dll już nie istnieje i nie ma jej we wtyczkach, tak jak SkypeKit, to jednak w katalogu głównym Mirandy C:\Program Files\Miranda NG\Profiles\Ania ciągle istnieje folder SkypeKit a w nim między innymi folder z moim loginem ze Skype.
Zostało to choćby dlatego ,że w sytuacji, jakby te dane zostały usunięte, podniósłby się szum ,że twoje prywatne dane są zdalnie usuwane bez twojej wiedzy.

 
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #58 on: 24 09 2014, 18:29:16 »
Sytuacja z katalogiem wyjaśniona. :) Gorzej z linkiem, który mi podałeś. Nie znam angielskiego, więc może się okazać, że narobię jeszcze więcej szkód. :(  ale spróbuję .Tyle, że to trochę potrwa.. :-[

Post Merge: 24 09 2014, 18:49:14
Ok . Poszło szybciej niż myślałam. Zadziałało to : "The way to do this on windows is click on Start --> run --> type %appdata% --> and delete the folder called Skype. Then run skype again and the contacts will be gone. Make sure you close Skype before doing this."
Dzięki za podpowiedzi :) :) :)


Post Merge: 24 09 2014, 19:49:34
Po skasowaniu czatów skypowych dla kontaktów FB baza schudła ponownie - Już tylko 1,8 MB. Teraz do szczęścia brakuje mi tylko sposobu na skasowanie tych 5 niezidentyfikowanych kontaktów FB.   Ma ktoś jakiś pomysł ??

Post Merge: 25 09 2014, 11:49:38
No i znowu pojawił się crash (załącznik ). Ja nic nie robiłam - nie było mnie przy kompie. Z logu SkypeClassic.txt (załączam fragment ) wynika, że crash nastąpił w trakcie logowania się w Skype kontaktu Inka.
A tak wogóle to czy tylko u mnie Skype tak często włącza się i wyłącza? (załącznik -inny fragment tego samego loga)
« Last Edit: 25 09 2014, 11:49:38 by szania »