Miranda NG Official Community Forum

Other languages speaking Miranda NG users => Polski => Topic started by: szania on 10 09 2014, 07:09:10

Title: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 10 09 2014, 07:09:10
Witam wszystkich

Mam w bazie kilka "niezniszczalnych" kontaktów. Ilekroć je skasuję tyle razy pojawiają się po restarcie.   >:(  Dbchecker też na nie nie działa. Czy jest jakiś inny sposób.  Są one o tyle "upierdliwe", że prawdopodobnie przez nie co jakiś czas Miranda NG wywala się z komunikatem :

"Likely cause of the crash plugin: Modern contact list
Exception: Access Violation at address 13430974. Reading from address 00000000."  :'(
 
Ma ktoś może jakiś pomysł  ?
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Goraf on 10 09 2014, 17:05:45
Jakiś by się znalazł. Np. o ten:
http://forum.miranda-ng.org/index.php?topic=2291.0
A zwłaszcza te punkty związane z awariami. Postaraj się dołączyć dobre raporty. A i tak przy okazji może trochę więcej informacji jak:
* kontakty jakich protokołów
* czy widnieją jakoś inaczej jak reszta
* czy są widoczne na liście kontaktów (bo piszesz, że masz w bazie ale to nie równoznaczne)
Tyle na razie przychodzi do głowy
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 10 09 2014, 21:32:34
Dzięki za szybką odpowiedź. Faktycznie było mało precyzyjnie. A więc tak:
Owe kontakty widnieją na liście. Wrzuciłam je wszystkie do osobnej grupy  (BBB - jak byle co). Chodzi mi głównie o te z facebooka, bo pozostałe znikną gdyby wyłączyć klasycznego Skype.
Dołączam listę, version.info i crashxxx.txt
Title: Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Goraf on 11 09 2014, 16:56:32
No to tak. crashreport nie jest tym poprawnie wyprodukowanym. Potrzebujesz symboli debugowania które należy wypakować do folderu mirandy. Pobierz np stąd: http://miranda-ng.org/pl/downloads/

Jak wyglądają złe i poprawne raporty jest na tej stronie (tak pod koniec są linki do przykładów): http://wiki.miranda-ng.org/index.php?title=Raport_awarii
Jak błędy się ponowią to powinny się wyprodukować dobre raporty a wtedy dołącz.

Czy te kontakty to masz również normalnie na liście tylko z imieniem i nazwiskiem, a to są duplikaty? Sprawdź np tak że ten numer dodaj do adresu facebook'a w przeglądarce np: https://www.facebook.com/123512356124

Czy usuwanie tych kontaktów to było normalnie z listy klikając prawym i usuń czy przez dbeditor?
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 11 09 2014, 17:53:04
Nad raportami popracuję - to dla mnie nowość pobrałam linki i powalczę :). Natomiast te kontakty próbowałam znależć na FB ale ich nie znajduje, więc albo to są błędne numery albo kontakty zlikwidowane ( może ktoś skasował konto ) :)
Próbowałam usunąć te kontakty prawym klawiszem myszy i usuń.
Chciałam też przeczyścić bazę poprzez : start /B Miranda32.exe /svc:dbchecker ale też efektów nie było widać :(

A teraz kolejny problem - po aktualizacji z symbolami debugowania czepia się skypa  : " ERROR : Skype not running / too old / working !"
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Goraf on 11 09 2014, 18:41:59
Co rozumiesz przez aktualizację w tym ujęciu? Że przez pluginUpdater? Bo wystarczyło pobrać archiwum z symbolami i wypakować
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 11 09 2014, 22:00:31
Tak  - aktualizowałam przez plugin. Już jest w porządku - to Skype  ( ten klasyczny  nie z mirandy ) się czepiał..
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Goraf on 12 09 2014, 06:27:21
Miałaś wersję stabilną, a przez plugin nie da się zaktualizować do niej z symbolami debugowania. Czy to oznacza, że zaktualizowałaś do wersji rozwojowej z symbolami?

A te kontakty jeżeli uważasz że są Ci niepotrzebne to możemy spróbować je usunąć poprzez wtyczkę dbeditor i zobaczyć co wyjdzie. Tylko oczywiście zrób sobie wcześniej jakąś kopię zapasową profilu
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 12 09 2014, 06:50:42
Tak jak piszesz, ale potem zrobiłam to jeszcze raz ale już ręcznie. , bez zmiany wersji programu. Póki co nic się nie wywaliło, więc nie mam dobrego crashloga :) .  Oczywiście, że chcę się pozbyć tych kontaktów.  Czekam na instrukcje :)
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Goraf on 12 09 2014, 11:09:17
Jeżeli Twoim celem było sprawić bym nic nie zrozumiał, to udało Ci się to wzorowo  ;) Teraz to już nie mam pojęcia jaką wersję masz, ale w sumie nie aż takie to nam teraz potrzebne.
To żeby usunąć kontakty potrzebujesz wtyczki dbeditor. Zanim zaczniesz z nią działać zrób sobie kopię zapasową profilu jak nie masz. Następnie wejdź w Menu -> Baza danych -> Edytor profilu i tam poszukaj w sekcji kontaktów te konkretne i z prawokliku usunąć.
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 12 09 2014, 12:06:32
Sorry za skróty myślowe .
Na początku rzeczywiście aktualizowałam Mirandę do wersji rozwojowej z symbolami przez pluginUpdater, ale potem cofnęłam się do poprzedniej wersji i  wypakowałam archiwum z symbolami do katalogu głównego (stabilnej ) Mirandy.
Zaraz biorę się za usuwanie kontaktów przy pomocy przy pomocy wtyczki dbeditorpp. 
.
Niestety efekt taki jak poprzednio skasowane kontakty pojawiają się ponownie :(
Właściwie nie ma  żadnej różnicy czy kasuje się recznie z listy, czy przy pomocy wtyczki. Po skasowaniu znikają z grupy do której je wrzuciłam, żeby nie zaśmiecały mi listy a po chwili pojawiają się w grupie głównej  :(
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Goraf on 12 09 2014, 12:15:19
A jak weźmiesz i sprawdzisz dane takiego kontaktu (z listy kontaktów prawym itd) to są jakieś czy też nic?
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 12 09 2014, 12:27:44
Właściwie nic tam nie ma - w aktywnościach dzisiejsza data a poza tym nic. Jeszcze awatar ale oczywiście nic konkretnego tylko tak jak widać na liście


Title: Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Myshor on 12 09 2014, 20:44:16
Widzę podobną sytuację jak ja kiedyś miałem z kontaktami z facebooka.
Robyer nie mógł znaleść o co chodzi, a rozwiązanie znalazło się samo.

Otóż pewnego razu mój profil trafił szlag i nie dało się go odratować.
Po zaczęciu od zera okazało się, że kontakty z facebooka obsługiwane są teraz tak, że wpisuje się w konfiguracji pluginu, gdzie mają być. Po czym nic się ich nie dodaje ani nie usuwa. Wszystko idzie samo i samo się uaktualnia.

Radzę Ci Szania stworzyć nowy profil. Dodać samo konto facebooka. Przed pierwszym logowaniem ustawić w opcjach pluginu nazwę grupy w jakiej będą trzymane kontakty.

Po zalogowaniu zobaczyć czy są te dziwne cyferkowe i inne z błędami.
Jak nie to na swoim profilu co masz zrobić podobnie.

Czyli usunąć konto fejsa na chwilę.
Wywalić wszystkie kontakty fejsowe jeżeli zostały z listy kontaktów.
Dodać konto fejsowe na nowo - ustawić tak jak próbnym profilu.

Jak to nie pomoże, to nie znam podpowiedzi.

P.S. Te cyferkowe kontakty odpowiadały kontaktom już dodanym, po prostu plugin głupiał, że ma być kontakt z nazwą co już jest na liście. Co ciekawe działało się to tylko dla ludzi korzystających z Messengera.

W każdym razie. Jak męczyłem Robyer-a w tym temacie tak temat zniknął od kiedy ustawiłem fejsa tak jak tutaj opisałem.

(Wiem, teraz mnie będzie pewnie ciężko zrozumieć. :P )
Title: Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Goraf on 12 09 2014, 20:56:54
Jasne, spróbować zawsze można. Różnica jednak taka że to nie są zdublowane kontakty a raczej całkowicie nie istniejące (nie wiem czy też tak miałeś). Oprócz tego co mówisz można też sprawdzić na kopii profilu czy aktualizacja do wersji rozwojowej tego nie naprawia. Akuratnie do facebook'a zmian było nie mało
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 13 09 2014, 13:02:05
Ok - zacznę od wersji rozwojowej :)

a tak z ciekawości  :  skąd ta różnica w czasie ? Mam na zegarku 15:02 a na forum pokazuje o dwie mniej......Wersja rozwojowa niczego nie zmienia. A swoją drogą skoro nie jest wspierany zwykły skype to skąd aktualizacja i skype.dll i skypeKit.dllw wersji rozwojowej ?
Wracam do poprzedniej wersji ( stabilnej ) i czekam kiedy mi się Miranda wywali. Może Crashlogi dadzą jakąś podpowiedź.
Jeśli Miranda wywala się z jakiegoś innego powodu to mam w nosie te dziwne kontakty.  :) :) :)
Znając złośliwość rzeczy martwych to pewnie kilka dni poczekam na wywalenie się Mirandy.
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: yoGhurt on 13 09 2014, 13:44:00
Nic nigdy samo się nie dzieje i nie jest to żadna złośliwość, kwestią jest tylko ilość czynników, które są wymagane do wystąpienia wyjątku.
Czy próbowałaś już z czystym profilem i dodanym kontem FB? Jeśli będą tam nadal te kontakty, oznacza to ,że kwestia jest po stronie serwerów FB gdzie kiedyś rozmawiałaś z kimś z poza listy znajomych i masz ich nadal w archiwum rozmów.

Co do aktualizacji skypa to oznacza, że nie będzie on dalej rozwijany a więc nie otrzymasz nowych funkcji. Ponieważ deweloperzy zajmujący się wtyczką, mają kod źródłowy tych bibliotek to wciąż mogą poprawiać istniejące błędy. Jednakże z czasem gdy oryginalny klient Skypa i jego protokół wprowadzi jakieś znaczące zmiany, poprawki będą znacząco utrudnione (inżynieria wsteczna) lub w ogóle nie do przejścia.

PS. W ustawieniach profilu sprawdź czy masz ustawiony czas letni/zimowy i jaką strefę czasową. Często też bywa tak ,iż w ustawieniach forum od strony administratora czas jest nieadekwatny do lokalizacji stąd taka a nie inna godzina.


Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Goraf on 13 09 2014, 14:33:50
To najpierw ta ciekawość: czas dla forum/serwera to prawdopodobnie GMT 0 i stąd różnica. Wejdź w Profil -> Modyfikuj profil -> Opcje wyglądu i tam masz przesunięcie czasu. Ustawiając na 2 będzie ok.

Co do aktualizacja obu skype'ów, to czy zwróciłaś uwagę na to czy czasem ten od skypekita nie był usuwany? Bo tak właśnie będzie jako że jego rozwój się skończył PluginUpdater usunie skype.dll.

A z tym crashem to nawet jak coś, to pewnie koderzy uznają że raporty mają sens jedynie w wersji rozwojowej, bo jeżeli tam występuje błąd i się powtarza to raz że jest do naprawienia, dwa da się go powtórzyć i dzięki temu wychwycić i naprawić.

No i przechodząc do głównego: spróbuj z tym czystym kontem fb
Title: Re:Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 13 09 2014, 23:02:44
spróbowałam z czystym profilem. Okazuje się ,że te kontakty też się pojawiły. Widać problem leży po stronie FB :)
Post Merge: 13 09 2014, 23:09:47
Natomiast po powrocie do starego profilu pojawił się mój ulubiony Crash  :)
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Myshor on 14 09 2014, 14:59:23
Mnie się nasuwa jeszcze jedno pytanie.


Czy w momencie gdy na liście masz te dziwne kontakty, to ilość kontaktów z fejsa na liście odpowiada ilości znajomych jak wejdziesz na swój profil?
Bo jeżeli tak, to wiemy już, że to są Twoje kontakty, które skasowały konto i dlatego ich nie ma (chociaż pierwszy raz słyszę, żeby konto całkiem z fejsa zniknęło)

Jeżeli kontaktów w Mirandzie jest więcej, to faktycznie mamy problem w Mirandzie. I może być on w dwóch miejscach w zasadzie:
1) Jak popatrzyłem w crashlog - wysypuje się clist modern - błąd jest gdzieś w tym pluginie - nie wie jak wyświetlić jakiś kontakt i kończy się to wypisaniem takich dziwolągów/
2) coś jest źle obsługiwane w pluginie fejsa - komentarz j.w. :)

Na dzień dzisiejszy nie mam jeszcze pomysłu. Może jak powiesz jak to jest z ilością kontaktów to coś pomyślę dalej i wtedy będzie można zgłosić błąd dalej do przebadania. ;)
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: yoGhurt on 14 09 2014, 20:23:31
Myshor - konto z FB znika ale po określonym czasie. Tutaj bardziej chodzi o osoby, których szania nie ma na liście, kiedyś z nimi rozmawiała i ma ich historię - gdyby wyczyściła swój profil na FB i ograniczyła się jedynie do historii rozmów z kontaktami, które posiada - jest szansa ,że co najmniej będzie miała mniej tych pustych kontaktów.
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 14 09 2014, 21:41:46
Myshor i yoGhurt

sama nie wiem ile mam dokładnie kontaktów na FB. Dla większści mam pozakładane metakontakty, a sort nie według protokołu ale wg grup. Ale pomysł by te ilości w Mirandzie i na FB porównać jest niezły.  Zajmę się tym jutro , bo muszę stworzyć kopię Mirandy i ją zupełnie przeorganizować. Jedno jest pewne - tych kontaktów (pustych ) FB na dzień dobry nie pokazuje.

Nie bardzo wiem co rozumiecie przez wyczyszczenie profilu na FB(yoGhurt)
Pozdrawiam

Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: yoGhurt on 14 09 2014, 21:45:01
Nie bardzo wiem co rozumiecie przez wyczyszczenie profilu na FB(yoGhurt)
Pozdrawiam

Wyczyścić tzn. wchodzisz w przeglądarkę, dusisz facebook, wchodzisz w wiadomości i przeglądasz swoje archiwum. Jeśli masz rozmowy z osobami które już nie są lub nigdy nie były na twojej liście kontaktów - usuwasz je.
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 14 09 2014, 22:40:46
No więc wyczyściłam profil na maksa. Faktycznie było tam kilka wiadomości od kontaktów już nieistniejących. Konwersacje zostały skasowane z FB. Póki co dziwne kontakty w Mirandzie pozostają na liście (  skasowane - wracają po restarcie ) :(


Post Merge: 15 09 2014, 08:38:12
Pomysł Myshor'a by porównać ilości kontaktów w Mirandzie i na FB wydaje się być prawidłowy bo :

FB na stronie pokazuje znajomych 289 +6 obserwowanych
w Mirandzie :
 - czysty profil pokazuje 280 kontaków - w tym te 5 niezniszczalne
 - w mojej aktualnej bazie Mirandy naliczyłam 440 kontaktów FB ( niektóre występują podwójnie ) i do tego te 5 niezniszczalnych.

Tych podwójnych jest kilka (nie kilkadziesiąt). Czasem są prawie identyczne.Różnica w opisie klienta : Facebook lub Facebook App ale mają ten sam nr ID . Ale są też takie, które mają identyczną nazwę ale różne ID.
Znalazłam również w bazie Mirandy kontakt , który na stronie FB nie udostępnia mi swoich danych. Być może wysłałam mu zaproszenie, ale nie jest to reguła, bo innej osoby której napewno wysłałam zaproszenie - w bazie Mirandy nie mam.

Podsumowując :  jest niezły bałagan, ale w dalszym ciągu nie widać sposobu na usunięcie tych 5 niezniszczalnych kontaktów, bo one wczytują się nawet do czystego profilu  :( :( :(
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: yoGhurt on 15 09 2014, 17:07:04
Tym bardziej, jeśli te kontakty wczytują się po stworzeniu nowego profilu w Mirandzie, wina leży w FB lub w komunikacji pomiędzy FB a Mirandą a nie ściśle w Mirandzie.
A masz jakieś osoby, które wysłały Ci zaproszenia a ty ich nie anulowałaś ani nie potwierdziłaś?
Title: Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Goraf on 15 09 2014, 18:31:29
A ja jeszcze zapytam o ten crash. Czy jak się zdarza to robisz coś konkretnego czy może to jest tak ni z tego ni z owego i bah, bo teraz mu się umyślało?
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Myshor on 15 09 2014, 19:08:28
A ja jako ktoś kto zarabia jako tester i szuka pomysłów na dokładną analizę błędu znów popodpowiadam co by można było sprawdzić.

Testujemy Facebooka - czyli dla pewności zrobić nowy profil do testowania tylko z facebookiem.
1) Wiemy dzięki temu ile kontaktów przechodzi do Mirandy i nie mamy włączonych metakontaktów.
Podejrzewam, że część tych podwójnych kontaktów może wynikać z tego, że jest zrobiony metacontact na osobę z facebooka.

2) W momencie gdy nadal nie wiemy do końca skąd może to wynikać robimy to samo, tym razem z innym pluginem listy kontaktów. (clist_nicer zamiast clist_modern na przykład)
Ponieważ siedzę cały czas na wersji rozwojowej, to wiem, że trochę zmian w obsłudze facebooka i jego statusów się zmieniło... A już na pewno jest to widoczne i dobrze obsługiwane w clinst_nicer (mam to wiem ;) )
No i jeżeli nadal by był crash to wyłapiemy w logu czy dalej się czepia crashu na liście kontaktów.

3) Bardziej prośba niż podpowiedź. Nie testuj tych kontaktów w połączeniu z metacontactami.
Same meta są wg mnie cały czas na etapie testowania i ja na przykład wolę mieć je wyłączone.

4) Do wszystkich się wypowiadających:
Ktoś coś zgłaszał dalej? Bo ja na trac-a nie wchodziłem sprawdzić.
Podejrzewam, że nie będzie to hop siup, i że się bez poprawek w kodzie nie obejdzie. :)

Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 15 09 2014, 20:16:22
Myshor - umiesz wykrakać  :)  Właśnie sypnęła mi się Miranda przy wyłączaniu metakontaktów.
Załączam Crashloga. Póki co zlikwiduję te podwójne i nieistniejące kontakty - czyli usunę konto FB i założę je od nowa. Tyle, że nie na czystym profilu a na aktualnym.
Czy ktoś wie dlaczego dla Skype tworzą się odpowiedniki dla każdego kontaktu z FB ? Jeśli delikwent z listy FB  ma konto na  Skype to w mirandzie ma nawet 2. Jedno normalne a drugie czatowe.  >:(  Dlatego używałam metakontaktów.
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Myshor on 15 09 2014, 21:02:33
Ja powoli spadam, bo rano trzeba wstać, ale:

Z tego co pamiętam Skype ma możliwość połączenia konta skype z facebookowym - stąd od razu kontakty zaczynają się pewnie pojawiać używając Skype Classic.

A co do tego, że nie na nowym profilu... to jak coś przekażę jutro.
Title: Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 15 09 2014, 21:19:16
Pokasowałam metakontakty. Skasowałam konto FB w Mirandzie i zaraz potem je dodałam do osobnego katalogu - dodało 280 kontaktów. Przy okazji wyszło,że mimo iż nie wyraziłam zgody na znajomość delikwenta i tak dodało mi do listy w Mirandzie. Ma znacznik, że nie autoryzowany ale mimo wszystko jest. Poćwiczę póki co na takiej bazie - muszę to teraz poprzesuwać do różnych grup i aż się proszą metakontakty ale póki co odpuszczę  :) . Te 5 niezniszczalnych kontaktów oczywiście też się wczytało  :(.  Chwilowo zostanę przy liście modern, bo nicer nie bardzo znam.... . I tak Kontakty z FB zaskoczyły mnie tym, że nie pokazują "last seen" przy PPM. Przed skasowaniem profilu FB było to dostępne, po wczytaniu na nowo nie ma  :(.

Post Merge: 15 09 2014, 21:21:34
Goraf  - te crashe pojawiają się różnie. Często bez żadnej mojej ingerencji. Wracam do kompa a Miranda wysypana. Ale zdarzają się też przy starcie. :)
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: yoGhurt on 15 09 2014, 22:20:54
Clist_modern i nicer odpowiada tylko za wyświetlenie kontaktu a nie za pobieranie danego kontaktu dlatego bym porzucił ten pomysł a przynajmniej zostawił go jako opcja do sprawdzenia gdy inne pomysły zawiodą.

Trzeba by się zagłębić w dane tych "niezniszczalnych kontaktów" - muszą mieć jakąkolwiek informacje w sobie, jeżeli są pobierane i identyfikowane jako oddzielne 5 zbiorów danych a nie jeden lub wcale.
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 15 09 2014, 22:44:14
Poprawka do :
"Kontakty z FB zaskoczyły mnie tym, że nie pokazują "last seen" przy PPM. Przed skasowaniem profilu FB było to dostępne, po wczytaniu na nowo nie ma "
Pokazują. Po Założeniu od nowa konta FB to akurat trzeba było ustawić w opcjach  :)


Post Merge: 16 09 2014, 07:40:41
No  to by było na tyle eksperymentów  :o :o :o .
Wszystko było fajnie w Mirandzie z podczyszczoną bazą do momentu kiedy nie zaczęłam czegoś psać na FB ( wiadomości ). FB to łyknął ale oprócz tego jest też czat Skype . Skype pokazał powiadomienia o wydarzeniach a po ich wyświetleniu zrobiło się wielkie bum !!! >:(. Komunikat w załączeniu.
Miranda już się nie podniosła. ( profil został trwale uszkodzony ). Incydent powtarzalny. Zrobiłam to ponownie czyli jeszcze raz konwersacja na FB i sprawdzenie komunikatu Skype - efekt identyczny.
No to wracam do starej może zbyt obszernej, ale za to niezniszczalnej bazy.  :'( :'( :'(
Muszę trochę odpocząć od "ręcznych robótek" przy Mirandzie. :) :D ;) :)

Post Merge: 16 09 2014, 10:56:15
Nie wytrzymałam i wróciłam do tej podczyszczonej ( FB ) bazy Mirandy. Tym razem zanim zaczęłam coś pisać na FB to skasowałam a następnie od nowa dodałam konto Skype Classic. Jest to o tyle upierdliwe, że na liście pojawia się milion kontaktów xmpp  ( załącznik 1 ), które kontaktami z prawdziwego zdarzenia stają się dopiero wtedy , gdy odpowiadający im kontakt z FB stanie się dostępny. Zmieniają wtedy nazwę  (niestety nie położenie na liście ) na nazwę zgodną z nazwą kontaktu FB .Ale pisanie po "odświerzeniu" Skype nie powoduje już uszkodzenia profilu więc będę dalej męczyć tą bazę. :D
Dla specjalistów mam załącznik nr 2 gdyż w trakcie pisania tego postu Miranda się wysypała z przyczyn wcześniej znanych ( Modern Contact List ) - ja w nią nie ingerowałam, ale ruch na liście odbywa się nieustannie .
 Pozdrawiam :)


Post Merge: 16 09 2014, 11:12:56
I jeszcze jedno zanim zapomnę  :)

To, że nie wyrażam akceptacji na zaproszenie do znajomości ( komunikat w Mirandzie ) w żaden sposób nie koresponduje z tym co się dzieje na FB. Tam zaproszenie do znajomości figuruje w dalszym ciągu ( to co zrobiłam w Mirandzie na FB nie dociera). Natomiast odrzucenie zaproszenia w Mirandzie powoduje i tak dopisanie delikwenta do listy, a skasowanie go powoduje dopisanie do listy już bez ostrzeżenia ( bez pytania o zgodę )  :o
Title: Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Myshor on 16 09 2014, 19:20:25
Dzisiaj jestem z deka wypalony psychicznie to za dużo nie popomagam, ale tak się zastanawiam:

Ile miałaś osób obserwowanych? Czy to nie będzie ilościowo to coś dziwnego co na liście ląduje?

Z kontaktami fejsowymi zmigrowanymi przez plugin Skype się nie wypowiem. Jak był Skype ze Skypekit to miałem obsługę Skype w mirandzie. Jak mam włączać skype i tak ze Skype Classic zainstalowanym to plugina do Skype nie mam wcale.

Mówicie, że nie czepiać się listy kontaktów. Z tego co przeglądałem forum - coś ostatnio było poprawiane w modern, bo też się z kontaktami knociło. Na szybko teraz nie znajdę co. Więc odrzucanie od razu, że lista kontaktów nie ma znaczenia ja też od razu odrzucam. :P

Tyle ode mnie dzisiaj. Czacha mi dymi dzisiaj - trzeba ograniczyć myślenie. Heh
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 18 09 2014, 07:30:57
Tak sobie myślę, że dużą winę za ten bałagan ponosi sam Facebook. Skype klasyczny pobiera z jego bazy kontakty i według mnie zasysa kontakty błędne również (załącznik). Wszystkie te Facebook User na liście "Skypowej" są prawdopodobnie tymi, które wcześniej widniały w mojej bazie Mirandy jako podwójne. Ten wyróżniony to pewnie duplikat użytkownika Zielona Góra. A ten pod nim wygląda na duplikat kontaktu Jerzy Polska.  Oba te kontakty miałam w bazie Mirandy przed wyczyszczeniem podwójnie. Aktualnie są w Mirandzie pojedynczo ale po włączeniu wtyczki SkypeClassic pojawią się jako niezidentyfikowane xmpp.... :'(
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Myshor on 18 09 2014, 19:27:28
To tyle już się domyśliłem, że Skype Classic chyba nie do końca jest zaimplementowany na kontakty facebook-owe w Skype.

Reasumując... Na profilu odpalonym (stworzonym) od zera, z dodanym jedynie facebookiem też się knoci?

Jak tak to można będzie coś zgłosić dalej - bo ja nie widzę nic na Trac-u ani w wątku o facebooku.
Ale to jutro... w weekend jestem mniej rozkojarzony. :)

P.S. Jak popatrzyłem na Trac i zgłoszone błędy, to od kiedy Skype na Skypekit jest wymarłą wtyczką, to nagle Skype Classic jest strasznie zabugowany. W sensie - teraz wychodzi ile rzeczy w nim jest niepodokończane. Lepiej faktycznie skype oddzielnie włączać.

Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: yoGhurt on 18 09 2014, 20:29:17
A jak sytuacja wygląda gdybyś odłączyła konto FB w oryginalnym kliencie skype, wyczyściła profil i ograniczyła się tylko do kontaktów Skypowych a potem ponownie zrobiła czysty profil Mirandy tylko z FB? Chcę wyłączyć ewentualne problemy na linii Skype - Facebook.
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 19 09 2014, 10:51:43
  yoGhurt  Jest mały problem  >:(   Nie bardzo widać możliwość usunięcia listy " facebookowej"  z aktualnego konta Skype.  :(  Zakładać konto od nowa ? To jakiś bezsens . A swoją drogą to chyba niemożliwe, żeby nie dało się tych list kasować.   :PUNISH:
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Goraf on 19 09 2014, 15:33:38
Co do Skype to sprawa jest taka, że było kilka aktualizacji do wtyczki, więc jak chcecie coś sprawdzać to wyłącznie na wersji rozwojowej ma to sens.
Co do FB, to jeżeli nie idzie dojść skąd się biorą rzeczy, to aby coś zdziałać, Robyer musiałby mieć dostęp do konta na którym to się dzieje (zresztą taka propozycja już z jego strony padła, jednak oczywiste jest że nie każdy się na coś takiego zgodzi)

Szania czy od kiedy usunęłaś metakontakty jakiś crash się powtórzył? I jeszcze, czy stoi coś na przeszkodzie żebyś używała wersji rozwojowej?
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: yoGhurt on 19 09 2014, 18:11:03
  yoGhurt  Jest mały problem  >:(   Nie bardzo widać możliwość usunięcia listy " facebookowej"  z aktualnego konta Skype.  :(  Zakładać konto od nowa ? To jakiś bezsens . A swoją drogą to chyba niemożliwe, żeby nie dało się tych list kasować.   :PUNISH:

Jeżeli odłączyłaś konto https://support.skype.com/pl/faq/FA10789/jak-od-aczyc-lub-ca-kowicie-usunac-konto-facebooka-ze-skype-a to spróbuj jeszcze usunąć aplikację Skype z ustawień konta Facebook https://www.facebook.com/help/170585223002660
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 19 09 2014, 21:04:03
yoGhurt    Nie było problemu z usunięciem Skype z aplikacji w Facebooku, natomiast jeśli chodzi o Skype to problem istnieje. Skype zachowuje się jakbym nigdy nie podłączała do niego konta na FB ( dostępne są tylko opcje umożliwiające połączenie konta z FB  załącznik ) ale równocześnie mogę wyświetlić całą listę znajomych z FB.

Goraf     chyba były jakieś crashe. Nie ma żadnego problemu z przejściem na wersję rozwojową. Mogę to zrobić natychmiast. Czy symbole debugowania w katalogu głównym należy uaktualnić  ( odświerzyć )?  Aktualizacja do wersji rozwojowej z symbolami debugowania kończy się komunikatem o błędzie  :)  No i co z tymi metakontaktami ? Nie używać ? -  są takie wygodne :'( :'( :'(
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Goraf on 19 09 2014, 21:22:43
Ponoć coś na co wskazywały crashe powinno już być naprawione w rozwojowej. Przejdź na tę z symbolami. Co do metakontaktów, to z mojej strony masz wolną rękę. Jak coś się wysypie to najwyżej będą poprawiać.

Tak przy okazji to Skype'a masz w aktualnej wersji? A skoro zachowuje się jakbyś nigdy nie podłączyła do niego konta, to bym się zastanowił nad spróbowaniem zrobienia tego i wtedy wyłączenia. Ale to poczekaj co yoGhurt powie w tej kwestii, może będzie miał jakiś pomysł.
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 19 09 2014, 21:38:43
Też już o tym myślałam :) . ( połączenie Skype z Facebookiem ). Aktualizacja do wersji rozwojowej z symbolami nie przechodzi ( komunikat o błędzie). Zostaję przy rozwojowej. Co z tymi plikami w katalogu głównym ?. Gdzieś czytałam, że należy je na nowo wgrywać po każdej aktualizacji.
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Goraf on 20 09 2014, 08:39:21
Jaki komunikat? Czy może jest to coś na temat błędu w trakcie szukania aktualizacji?
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 20 09 2014, 09:29:43
Dokładnie tak ( załącznik ) . Natomiast aktualizacja do wersji rozwojowej przebiega sprawnie - ostatnia dziś rano. Tyle, że znowu są nieaktualne pliki *.pdb w katalogu głównym Mirandy  :( .
Title: Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Goraf on 20 09 2014, 09:39:24
Zmień ponownie na rozwojową z symbolami. Wejdź w edytor profilu, znajdź w ustawieniach folder PluginUpdater, usuń go całego i zrestartuj Mirandę. Powinno pomóc na ten problem. Mi pomogło. A wtedy będzie sobie te pliki aktualizował jak trzeba. Bo on nie po każdej aktualizacji ściąga wszystkie. A tylko od wtyczki która jest aktualizowana
Title: Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 20 09 2014, 11:27:11
Wyglądało, że jest dobrze .  Ale zajrzałam do ustawień aktualizacji po restarcie  i niestety znowu jest ustawiona aktualizacja do wersji rozwojowej  ( bez symboli debugowania )  . Powtórzyłam 3 razy więc o przypadku raczej nie ma mowy  :(


Trudno,   będę aktualizować symbole ręcznie.

A teraz  SIATKÓWKA !!!!!   
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: Goraf on 20 09 2014, 13:06:13
Dowiedziałem się że chwilowo ta opcja nie jest dostępna (ze względu na zmianę dostawcy czy coś takiego) ale jakoś w ciągu kilku dni powinna być znowu sprawna. Także pozostań przy samej rozwojowej. A jak nie będziesz jej aktualizować codziennie (czy wręcz na jakiś czas tylko) to nie musisz dociągać symboli. Ja tak robię często
Title: Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: yoGhurt on 22 09 2014, 22:16:41
A możesz rozmawiać z tymi kontaktami z FB? Może zostały tylko jako archwium, a sama komunikacja jest niemożliwa przez FB. Jeśli tak, to usuń ręcznie kontakty FB z Skypa, zapisz lub zrób cokolwiek aby czysta lista się zsynchronizowała z tą na serwerze Skypa, po czym włącz Mirandę i zobacz jak to wszystko wygląda.
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 23 09 2014, 05:20:50
yoGhurt
w tej chwili to wygląda tak, że cała lista z FB na Skype mimo, że widoczna to jest niedostępna.     Przy każdym z kontaktów widać status niepodłączony i propozycję wysłania sms.    Skasować nie można żadnego z tych kontaktów.    Ale może trzeba zrobić tak   jak chce Skype : " Zaimportuj znajomych z Facebooka, aby móc z nimi rozmawiać i czatować za darmo " ? Może wtedy się zsynchronizują ?
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: yoGhurt on 23 09 2014, 07:33:35
Wtedy się na pewno zsynchronizują i będą obecni, jednakże my chcemy osiągnąć odwrotny wynik czyli pozbyć się listy znajomych z FB, aby później przy imporcie do Mirandy nie dublowały się kontakty.
Title: Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 23 09 2014, 08:27:48
No to co proponujesz ? - póki co lista FB na Skype jest "nieżywa"  :-\    No i są na niej kontakty których w FB już nie ma    (około 15  sztuk Facebook User )
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: yoGhurt on 23 09 2014, 09:08:47
W tej chwili połowa linków mi nie chodzi więc sprawdzić nie mogę, pogooglaj sama, bo widziałem kilka linków gdzie prawdopodobnie jest rozwiązanie jak usunąć kontakty FB tego typu (protip: używaj fraz a nie pytania jako zdania).
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 23 09 2014, 11:32:09
yoGhurt
To jakieś szaleństwo!!!  >:(. Okazuje się, że moje konto Skype było połączone z kontem Microsoft .Musiałam się kiedyś zalogować do Skype przy pomocy loginu z Microsofta ( oni dość często to prawie wymuszają ). OK. Ale to nie zmienia faktu, że nie powinno to ściągać do Skype kontaktów z FB. Nie ma między tymi 3 kontami równoczesnej zgodności adresów e-mail i haseł.  >:( >:( >:(
Żeby było śmieszniej to po odłączeniu konta Microsoft od Skype w tym ostatnim nic się nie zmieniło - dalej na liście figurowały kontakty z FB i dalej nie można było nic z nimi zrobić. Ale okazało się, że jest do tej listy dostęp poprzez Mirandę z wtyczką SkypeClasic. Sksowałam wszystkie kontakty Facebook User w Mirandzie - a one zniknęły również na liście Skype.

Pozostały oczywiście wszystkie czaty ( w Mirandzie ) . Każdy kontakt FB ma swój odpowiednik w postaci czata skype i prawdopodobnie gdybym się uparła to w ten mechaniczny sposób odłączyłabym listę FB w Skype klasycznym. Nie da się ukryć , że póki co nie chce mi się tego robić. Może prościej jest połączyć konto Skype z FB ? :-\ :-\ :-\


W bazie Mirandy mam już tylko 5 trefnych kontaktów z FB - i te niestety są typu wańka-wstańka. Po skasowaniu wracają  :( :o :(

Czekam na propozycje co można jeszcze zrobić , by się ich pozbyć   ;)
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: yoGhurt on 23 09 2014, 22:13:01
Primo - raczej to nie powinno być żadne zaskoczenie ,że twoje konto Skypa jest połączone z kontem Live czy jakkolwiek jest "wymuszane" (a nie jest, bo przy logowaniu dają dwie opcje), bo już od dobrych kilku lat Skype jest własnością MSu. W związku z tym średnio da się "odłączyć" konto Skypa od konta Live. Co więcej, możesz spróbować, logując się kontem skypa do usługi live, sprawdzić czy tam nie ma jeszcze spiętego konta przez FB lub spróbować tam wyczyścić listę kontaktów.

Secondo - nie chcemy łączyć na razie konta z FB. Po to robimy te wszystkie manewry aby je całkowicie odłączyć i wyczyścić profil. Dopiero jak będziesz miała czysty profil bez archiwalnych kontaktów, podłączymy FB by zobaczyć ile kontaktów się zaimportowało (o ile będzie to w ogóle potrzebne, bo i tak używasz wtyczki FB w Mirandzie).
Title: Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 24 09 2014, 07:27:08
Wygląda, że w usłudze live nie mam podpiętego żadnego konta (załącznik )
Czy w takim razie powinnam skasować wszystkie czaty (xmpp) z Mirandy - bo to kasuje je również na liście Skype ?
Title: Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: yoGhurt on 24 09 2014, 08:15:59
A co masz w "Aplikacje i usługi, które mają dostęp do twoich informacji" ?
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 24 09 2014, 09:19:52
Dwa programy Windows Phone :)   (załacznik )

Post Merge: 24 09 2014, 09:37:02
Ale zauważyłam inną dość ciekawą sprawę. Mimo, że wtyczka skype.dll już nie istnieje i nie ma jej we wtyczkach, tak jak SkypeKit, to jednak w katalogu głównym Mirandy C:\Program Files\Miranda NG\Profiles\Ania ciągle istnieje folder SkypeKit a w nim między innymi folder z moim loginem ze Skype.
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: yoGhurt on 24 09 2014, 16:23:16
Ok, w takim razie tamta lista to ślepy zaułek. Spróbuj wyczyścić Skypa tą metodą http://community.skype.com/t5/Windows-desktop-client/Removing-Facebook-contacts-from-Skype/td-p/431467/page/2

Ale zauważyłam inną dość ciekawą sprawę. Mimo, że wtyczka skype.dll już nie istnieje i nie ma jej we wtyczkach, tak jak SkypeKit, to jednak w katalogu głównym Mirandy C:\Program Files\Miranda NG\Profiles\Ania ciągle istnieje folder SkypeKit a w nim między innymi folder z moim loginem ze Skype.
Zostało to choćby dlatego ,że w sytuacji, jakby te dane zostały usunięte, podniósłby się szum ,że twoje prywatne dane są zdalnie usuwane bez twojej wiedzy.

 
Title: Re: Kasowanie kontaktów z bazy
Post by: szania on 24 09 2014, 18:29:16
Sytuacja z katalogiem wyjaśniona. :) Gorzej z linkiem, który mi podałeś. Nie znam angielskiego, więc może się okazać, że narobię jeszcze więcej szkód. :(  ale spróbuję .Tyle, że to trochę potrwa.. :-[

Post Merge: 24 09 2014, 18:49:14
Ok . Poszło szybciej niż myślałam. Zadziałało to : "The way to do this on windows is click on Start --> run --> type %appdata% --> and delete the folder called Skype. Then run skype again and the contacts will be gone. Make sure you close Skype before doing this."
Dzięki za podpowiedzi :) :) :)


Post Merge: 24 09 2014, 19:49:34
Po skasowaniu czatów skypowych dla kontaktów FB baza schudła ponownie - Już tylko 1,8 MB. Teraz do szczęścia brakuje mi tylko sposobu na skasowanie tych 5 niezidentyfikowanych kontaktów FB.   Ma ktoś jakiś pomysł ??

Post Merge: 25 09 2014, 11:49:38
No i znowu pojawił się crash (załącznik ). Ja nic nie robiłam - nie było mnie przy kompie. Z logu SkypeClassic.txt (załączam fragment ) wynika, że crash nastąpił w trakcie logowania się w Skype kontaktu Inka.
A tak wogóle to czy tylko u mnie Skype tak często włącza się i wyłącza? (załącznik -inny fragment tego samego loga)