Author Topic: wtyczki 32/64 jak sprawdzić?  (Read 3077 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AdamTko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
wtyczki 32/64 jak sprawdzić?
« on: 30 10 2017, 15:03:25 »
Siema,
Mam Mirandę 64, ale nie wiem, czy wszystkie pluginy i ew. inne komponenty są 64 bit.
Jest jakiś sposób, by to sprawdzić?
 

Offline Goraf

Re: wtyczki 32/64 jak sprawdzić?
« Reply #1 on: 30 10 2017, 19:40:51 »
Jeżeli wtyczki pobierasz przy użyciu wtyczki PluginUpdater poprzez opcję Listy komponentów z menu głównego, to nie ma opcji by były one w innej wersji jak sama Miranda (I to jest zalecany sposób ich instalowania). Jeżeli zaś robiłbyś to ręcznie (co jest niezalecane) i pomieszał wersje, to wtyczka PluginUpdater powinna to wychwycić i pokazać przy sprawdzaniu aktualizacji że dana wtyczka itp. jest do zaktualizowania.
Słowem: używać PluginUpdater
 

Offline AdamTko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
Re: wtyczki 32/64 jak sprawdzić?
« Reply #2 on: 31 10 2017, 03:41:41 »
Używam PluginUpdatera.

Moje pytanie wynika z tego fragmentu przyklejonego wątku "zasady forum":  Upewnij się, że nie masz 64-bitowych wtyczek w 32-bitowej wersji Mirandy i na odwrót; jeżeli rdzeń jest 32-bitowy WSZYSTKIE Twoje wtyczki muszą również być 32-bitowe (analogicznie ma się sprawa w przypadku 64-bitowego rdzenia).

A z kolei poprawne version info i raport z crash dump będę potrzebował, bo Miranda od kilku dni potrafi się wywalić. Czasem nawet tuż po starcie.
 

Offline Goraf

Re: wtyczki 32/64 jak sprawdzić?
« Reply #3 on: 31 10 2017, 11:40:27 »
To jest na wypadek gdyby ktoś ręcznie mieszał różne rzeczy, i przez samo to już mogą być problemy. A w przypadku gdy kotś nie używa PU lub ma wyłączone aktualizacje, to pewności do jednolitości wersji nie ma.

W przypadku raportów błędów zwróć uwagę żeby mieć symbole debugowania by raporty wyszły dobre/użyteczne
https://wiki.miranda-ng.org/index.php?title=Raport_awarii