Author Topic: Problem z aktualizacją listy dostępnych na FB  (Read 4137 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Problem z aktualizacją listy dostępnych na FB
« on: 25 05 2016, 10:09:35 »
Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu Miranda ma problem z pokazaniem aktualnej listy dla protokołu Facebook. Komputer mam włączony non-stop więc gdy wyświetlam listę po kilku godzinach nieobecności aktywni znajomi przestają mi się mieścić na ekranie. Jest dużo osób ze statusem " zaraz wracam". Ale jeśli wykonam restart Mirandy, to liczba dostępnych osób spada o 50% albo i więcej.... Wyrywkowo sprawdziłam pod tym kątem kilka osób na stronie FB. Zdarza się, że mam na liście jako "zaraz wracam" osoby które wg strony są już niedostępne od kilkunastu minut.
Nie jest to może wielki błąd, ale przy dużej liczbie znajomych "utrudnia życie".  :D
Korzystam z wersji rozwojowej z symbolami debugowania (aktualizuję na bieżąco). Taka sytuacja pojawiła się stosunkowo niedawno.
Może powinnam zaznaczyć dodatkowo coś w ustawieniach ?
Pozdrawiam
A.S
 

Offline Goraf

Re: Problem z aktualizacją listy dostępnych na FB
« Reply #1 on: 25 05 2016, 11:07:15 »
Efekt ostatnich zmian. Trochę zmienia facebook, trochę zmieniło się w wtyczce. Jej autor będzie potrzebował trochę czasu na przystosowanie jej. Użytkownik może tylko czekać. To na pewno nie jest kwestia ustawień w opcjach.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Problem z aktualizacją listy dostępnych na FB
« Reply #2 on: 25 05 2016, 12:19:30 »
Ok . Dzięki za szybkie info .   :)
 

Offline miaucoon

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Problem z aktualizacją listy dostępnych na FB
« Reply #3 on: 01 06 2016, 12:17:45 »
Czy tylko mi po wspomnianych tutaj początkowych problemach z odświeżaniem statusów, teraz FB w ogóle przestał działać na Mirandzie?

Aktualnie wtyczka mirandy niby się loguje, w każdym razie nie zgłasza żadnych problemów, ale wszyscy znajomi mają status offline i nie dochodzą żadne wiadomości, ani nie ściąga historii.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Problem z aktualizacją listy dostępnych na FB
« Reply #4 on: 01 06 2016, 12:26:46 »
Chyba tylko Tobie. U mnie w trakcie działania Mirandy aktywnych znajomych z FB ciągle przybywa - metodą na aktualizację jest reset. Najczęściej zostaje o połowę mniej. I żeby było dziwniej to samo rozłączenie FB i ponowne podłączenie daje inne efekty niż reset. Przy rozłączeniu i ponownym podłączeniu aktywnych znajomych jest mniej ni z po resecie  :(
 

Offline Goraf

Re: Problem z aktualizacją listy dostępnych na FB
« Reply #5 on: 01 06 2016, 19:15:38 »
miaucoon, a używasz aktualnej wersji rozwojowej?
 

Offline miaucoon

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Problem z aktualizacją listy dostępnych na FB
« Reply #6 on: 02 06 2016, 07:48:51 »
Ściągnąłem aktualną stabilną i najnowszą rozwojową, zarówno Mirandy, jak i wtyczki FB. Na obu jest ten sam efekt, loguje się, mogę wysłać wiadomość, ale do mnie nie dochodzą żadne wiadomości, przez chwilę jak ktoś napisze wiadomość miga powiadomienie o pisaniu wiadomości i znika, ale  wiadomość się nie pokazuje i w historii też jej nie ma.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Problem z aktualizacją listy dostępnych na FB
« Reply #7 on: 03 06 2016, 07:25:05 »
Miranda ma chyba również problem z aktualizacją metakontaktów. Nie wiem czy tylko jeśli chodzi o "zaraz wracam" dla protokółu skypeweb, ale dla takich przypadków z pewnością. Mam kilku znajomych "wiszących"  z takim statusem (android) w sieci i restart ich nie pokazuje. Pojawiają się dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu Mirandy. Być może podobnie jest w przypadku FB.
Pozdrewiam
 

Offline miaucoon

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Problem z aktualizacją listy dostępnych na FB
« Reply #8 on: 03 06 2016, 13:37:20 »
Jakby to był problem tylko statusów, to nie byłoby problemu, ale to jest tak. Ściągam ze strony Mirandę i wtyczkę, uruchamiam, podpinam konto FB, loguje się i działa, wyłączam Mirandę, uruchamiam ponownie i już nie działa, czasem nawet za pierwszym razem nie działa. Generalnie nie mam zielonego pojęcia o co chodzi.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Odp: Problem z aktualizacją listy dostępnych na FB
« Reply #9 on: 06 06 2016, 09:01:13 »
Nie chcę tworzyć nowego wątku dlatego dorzucę tu. Po zmianie - włączenie metakontaktu do głównego programu i bieżących poprawkach - miranda nie pokazuje statusu dostępności dla metakontaktu, jeśli w metakontakcie skypeweb nie jest protokołem domyślnym. Takie metakontakty są pokazywane jako niedostępne mimo tego, że sam protokół skypeweb ma status "dostępny" lub  "zaraz wracam".


Ukazała się stabilna wersja Mirandy ale problemy nie zniknęły . Dwa kolejne restarty pokazują różne ( nawet o 50 % jeśli chodzi o ilość osób) listy aktualnie dostępnych znajomych :(
« Last Edit: 19 06 2016, 07:31:10 by szania »