Author Topic: Synchronizacja historii rozmów z dyskiem  (Read 3290 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline p8R

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Synchronizacja historii rozmów z dyskiem
« on: 03 10 2014, 08:26:44 »
Cześć,
zauważyłem ostatnio, że historia rozmów jest zapisywana na dysku w momencie wyłączania Mirandy (tak by przynajmniej wynikało z kilku szybkich eksperymentów). Problem polega na tym, że zazwyczaj nie wyłączam, a jedynie hibernuję komputer, więc Miranda nie jest wyłączana i historia się nie zapisuje. Czy istnieje jakiś plugin albo jakiś inny sposób by wymusić cykliczne zapisywanie historii rozmów na dysku (oczywiście oprócz zamykania Mirandy)? Przejrzałem listę pluginów, ale oprócz czyszczenia historii nie znalazłem tam nic sprawiałoby wrażenie, że daje takie możliwości.
 

Offline Goraf

Re: Synchronizacja historii rozmów z dyskiem
« Reply #1 on: 03 10 2014, 09:07:53 »
Możesz przybliżyć mi te eksperymenty?
 

Offline p8R

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Synchronizacja historii rozmów z dyskiem
« Reply #2 on: 03 10 2014, 09:26:34 »
Jasne, choć w zasadzie wszystko sprowadza się do sprawdzenia daty zapisu pliku profilu. Cały problem zauważyłem po awarii systemu, kiedy musiałem go odtworzyć. Cały katalog z Mirandą mam zsynchronizowany z chmurą (konkretnie Cubby), ale kiedy Miranda się z tej chmury zaktualizowała na dysku zauważyłem, że brakuje mi kilku dni historii. Potem zrobiłem coś takiego.
Za pierwszym razem coś do znajomego, wyszedłem z Mirandy, ściągnąłem ją z chmury do innego katalogu, odpaliłem - historia była aktualna.
Za drugim razem napisałem, poczekałem z pół godziny i sprawdziłem historię zmian w chmurze - nic nie było. Czyli efekt był taki, że gdybym w tym momencie spróbował ściągnąć Mirandę z chmury, historia by mi się straciła.
 

Offline Goraf

Re: Synchronizacja historii rozmów z dyskiem
« Reply #3 on: 03 10 2014, 10:07:58 »
Musze popytać Ghazan'a. Speca od tego i od pamięci. Właściwie jak Watcher też sprawdził na szybko - nawet jeśli ubijesz proces Mirandy, to historia jest zachowana. Sam też to sprawdziłem i rzeczywiście. No a data modyfikacji pliku się nie zmieniła więc synchronizacja by nie poszła i to jest raczej problem. (data zmienia się tylko przy wyłączaniu)

Prostym obejściem, tak na szybko, wydają mi się być automatyczne kopie zapasowe profilu co jakiś czas (wtczką Db_autobackups). One będą musiały być zsynchronizowane przy utworzeniu.
 

Offline p8R

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Synchronizacja historii rozmów z dyskiem
« Reply #4 on: 03 10 2014, 10:22:40 »
Super! Pobawię się trochę tą wtyczką, ale na szybko wydaje się że dokładnie o coś takiego mi chodziło.
Podmiana pliku profilu nie jest problemem, więc to chyba rozwiązuje mój problem. Dzięki bardzo za pomoc! :)