Author Topic: Kilka pytań odnośnie Mirandy NG i wsparcia GG  (Read 7850 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Fenix

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Kilka pytań odnośnie Mirandy NG i wsparcia GG
« on: 24 07 2014, 12:55:56 »
Zamierzam używać komunikatora Miranda NG, jednak najpierw chciałbym poznać odpowiedzi na moje pytania. Używam głównie protokołu GG, dlatego właśnie z nim powiązane będą moje pytania.
1. Czy Miranda NG w pełni obsługuje nowy protokół GG?
2. Czy synchronizowana jest lista kontaktów? Mam tu na myśli to czy jak np. usunę kontakt w komunikatorze GG (i odwrotnie) to on usunie się też automatycznie w Mirandzie?
3. Czy wiadomości, które piszę za pomocą Mirandy NG zapisują się również w archiwum GG?
4. Czy Miranda NG wyświetla na naszej liście kontaktów kto nie ma nas w znajomych?
5. Czy Miranda NG wyświetla, że dany kontakt korzysta z GG w telefonie?
6. Czy Miranda NG wyświetla podstawowe informacje o aktywności kontaktu, a mianowicie kiedy był ostatnio dostępny itp.?
7. Czy Miranda NG wyświetli informacje, że ktoś chciał z nami nawiązać rozmowę wideo za pomocą GG?
8. Czy Miranda NG wyświetli informacje, że ktoś zaprosił nas do znajomych w GG?
9. Czy Miranda NG wyświetli informacje, że ktoś zaprosił nas do zagrania w grę na GG?
10. Czy w Miranda NG znajduje się opcja "ogranicz dostęp", która dla wybranego kontaktu usuwa m.in opis. Fajnie byłoby, gdyby mogła też ukrywać status dla wybranego kontaktu, tak jak to jest w innym komunikatorze.
11. Czy Miranda NG dobrze obsługuje przysyłanie /odbieranie plików/obrazów z komunikatorem GG?
12. Czy Miranda NG obsługuje OTR?

Jakie wtyczki polecacie zainstalować zaraz po instalacji Mirandy NG, aby korzystanie z komunikatora było przyjemniejsze?
« Last Edit: 29 07 2014, 16:32:09 by Goraf »
 

Offline Myshor

Odp: Kilka pytań odnośnie Mirandy NG
« Reply #1 on: 24 07 2014, 20:16:53 »
Tyle co używam i wiem z doświadczenia:

1. Czy Miranda NG w pełni obsługuje nowy protokół GG?
I tak i nie... Wysokie numery działają, ale nie ma prezentów i innych dziwnych rzeczy jak...

2. Czy synchronizowana jest lista kontaktów? Mam tu na myśli to czy jak np. usunę kontakt w komunikatorze GG (i odwrotnie) to on usunie się też automatycznie w Mirandzie?
Jak właśnie to... Lista kontaktów GG jest przechowywana lokalnie i lokalnie z niej usuwasz. (oczywiście można zrobić eksport na serwer i import z serwera, ale to nie dokładnie to samo co w nowym GG - szczególnie jak się chce porównać z wersją z telefonu).

3. Czy wiadomości, które piszę za pomocą Mirandy NG zapisują się również w archiwum GG?
Tego nie wiem... Nie sprawdzałem. Z tego co teraz zobaczyłem, nie pamięta pisanych przez nas. :P

4. Czy Miranda NG wyświetla na naszej liście kontaktów kto nie ma nas w znajomych?
Eeee... yyy... to ja jestem starej daty, ale nie wiem. :P

5. Czy Miranda NG wyświetla, że dany kontakt korzysta z GG w telefonie?
Możliwe, ale w swoich ustawieniach listy kontaktów nie mam nic takiego widocznego.

6. Czy Miranda NG wyświetla podstawowe informacje o aktywności kontaktu, a mianowicie kiedy był ostatnio dostępny itp.?
Na pewno wyświetla pobierając z archiwum kiedy była ostatnia wiadomość od kontaktu, dostępności nie widzę.

7. Czy Miranda NG wyświetli informacje, że ktoś chciał z nami nawiązać rozmowę wideo za pomocą GG?
No idea... Nikt nie próbował nawiązać ze mną rozmowy wideo.

8. Czy Miranda NG wyświetli informacje, że ktoś zaprosił nas do znajomych w GG?
Nie wiem... ale wiem, że jak coś takiego weszło w GG to ja muszę się zastanowić nad zrezygnowaniem z nowych znajomości na GG.

9. Czy Miranda NG wyświetli informacje, że ktoś zaprosił nas do zagrania w grę na GG?
O boże... na szczęście nie. :P

10. Czy w Miranda NG znajduje się opcja "ogranicz dostęp", która dla wybranego kontaktu usuwa m.in opis. Fajnie byłoby, gdyby mogła też ukrywać status dla wybranego kontaktu, tak jak to jest w innym komunikatorze.
Miranda ma ustawienie - status tylko dla znajomych. Masz kogoś na liście widzi twój status, nie masz nie widzi.

11. Czy Miranda NG dobrze obsługuje przysyłanie /odbieranie plików/obrazów z komunikatorem GG?
Kiedyś wiem, że działało. Teraz do przesyłania się normalnie maila używa.

12. Czy Miranda NG obsługuje OTR?
Do znajomych jak napiszę a ich nie ma dochodzi, tak samo do mnie. Yup. Jak najbardziej.

Jakie wtyczki polecacie zainstalować zaraz po instalacji Mirandy NG, aby korzystanie z komunikatora było przyjemniejsze?
A to to dla każdego coś innego. Trzeba kombinować samemu, albo zacząć od przygotowanego wcześniej pack-a. ;)

Fear my anger, fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
 

Offline Fenix

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Kilka pytań odnośnie Mirandy NG
« Reply #2 on: 24 07 2014, 20:39:53 »
Szczerze, to trochę więcej oczekiwałem od Mirandy NG, ale najgorzej też nie jest. W każdym razie dzięki Myshor za wyczerpującą odpowiedź. :)
 

Offline Goraf

Re: Kilka pytań odnośnie Mirandy NG
« Reply #3 on: 25 07 2014, 05:44:39 »
Praktycznie nie korzystam, ale:

6. Czy Miranda NG wyświetla podstawowe informacje o aktywności kontaktu, a mianowicie kiedy był ostatnio dostępny itp.?
Na pewno jest w stanie wyświetlić kiedy ostatni raz widziałeś kontakt.

7. Czy Miranda NG wyświetli informacje, że ktoś chciał z nami nawiązać rozmowę wideo za pomocą GG?
Również no idea, ale podejrzewam że mogą nie mieć możliwości nawiązania rozmowy wideo skoro nie jest obsługiwana (ślepy strzał)

9. Czy Miranda NG wyświetli informacje, że ktoś zaprosił nas do zagrania w grę na GG?
Tak. zostanie wyświetlona wiadomość z linkiem.
 

Offline Chrupek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
  • Country: pl
Re: Kilka pytań odnośnie Mirandy NG
« Reply #4 on: 25 07 2014, 12:14:42 »
Dodam jeszcze coś od siebie:

8. Czy Miranda NG wyświetli informacje, że ktoś zaprosił nas do znajomych w GG?
Tak. Dostajesz wiadomość od numeru, który zaprosił Cię do znajomych, żebyś dodał go do listy kontaktów.

10. Czy w Miranda NG znajduje się opcja "ogranicz dostęp", która dla wybranego kontaktu usuwa m.in opis. Fajnie byłoby, gdyby mogła też ukrywać status dla wybranego kontaktu, tak jak to jest w innym komunikatorze.
"Ogranicz dostęp" nie działa (że ukrywa sam opis, a status widać), ale działa ukrycie opisu ze statusem. Jednak działa to tylko wtedy, gdy masz zaznaczoną opcję "Tylko dla znajomych" w opcjach wtyczki od protokołu GG.

11. Czy Miranda NG dobrze obsługuje przysyłanie /odbieranie plików/obrazów z komunikatorem GG?
U mnie nie działa przesyłanie plików, ale pewnie dlatego, że GG wprowadziło nowy mechanizm przesyłania plików. Działa za to odbieranie plików - plik użytkownika zostaje wysłany na jakiś tam serwer i dostajesz link do tego pliku. Odbieranie obrazków nie wiem, ale chyba działa w obie strony.

Jak coś źle gadam, to niech mnie ktoś poprawi.
« Last Edit: 23 12 2014, 10:35:37 by Chrupek »
 

Offline yoGhurt

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 52
  • Country: pl
Re: Kilka pytań odnośnie Mirandy NG
« Reply #5 on: 28 07 2014, 21:53:44 »
Quote
5. Czy Miranda NG wyświetla, że dany kontakt korzysta z GG w telefonie?
Ogólnie taka opcja jest, ustawiasz sobie w którym miejscu pojawia Ci się ikona na liście kontaktów, informująca ,że użytkownik pisze z telefonu. Nie wiem jednak czy wtyczka implementująca protokół GG w Mirandzie obsługuje tą funkcję.

Quote
7. Czy Miranda NG wyświetli informacje, że ktoś chciał z nami nawiązać rozmowę wideo za pomocą GG?
Wątpię, bo najpierw musiałoby wiedzieć ,że połączenie wideo może być w ogóle nawiązane, a nie może być.
« Last Edit: 28 07 2014, 21:58:49 by yoGhurt »
 

Offline Fenix

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Odp: Kilka pytań odnośnie Mirandy NG i wsparcia GG
« Reply #6 on: 06 12 2014, 15:43:50 »
Czy Miranda NG używa najnowszego obecnie libgadu tzn. 1.12?
http://libgadu.net/
 

Offline Goraf

Re: Kilka pytań odnośnie Mirandy NG i wsparcia GG
« Reply #7 on: 06 12 2014, 16:31:32 »
Nie