Author Topic: Zapytanie dotyczące wtyczki gadu gadu.  (Read 2051 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Matrix43

Zapytanie dotyczące wtyczki gadu gadu.
« on: 04 12 2020, 00:23:28 »
Mam takie pytanie no może dwa nawet, chodzi dokładnie o wtyczkę gg z poziomu mirandy, czy opcja, polecenie wyślij obrazek oraz wyślij plik do drugiego rozmówcy działa tylko gdy obydwie osoby używają mirandy? Pytam się dlatego, bo jak próbuje wysłać obrazek np to ta opcja nie działa, to samo jak chcę przetestować opcję wyślij plik , przy czym akurat te opcje nie działają gdy kontakty do których próbuje to zrobić  używają oryginalnego klienta gadu gadu. Nie sprawdzałem tego jak 2 osoby mają mirandę. Mam nadzieję, ze mocno nie namieszałem he he. 
 

Offline ghazan

Re: Zapytanie dotyczące wtyczki gadu gadu.
« Reply #1 on: 08 12 2020, 15:29:04 »
Matrix43,
I know nothing about GG implementation in Miranda, it uses a library called libgadu, maybe we need to update it, if possible.
Also libgadu is completely written in ANSI, so probably it might face problems with Unicode file names, if they contain diacritical symbols. Also it's possible that GG removed that functionality like ICQ, because GG protocol is originally based on OSCAR.
 

Offline Matrix43

Re: Zapytanie dotyczące wtyczki gadu gadu.
« Reply #2 on: 08 12 2020, 21:21:28 »
Dziękuję za odpowiedź, niestety tutaj nie mam zainstalowanego oryginalnego klienta gadu gadu, ale na laptopie mam akurat zainstalowaną mirandę oraz gadu, gadu, i dobrze pamiętam, że opcja wyślij obrazek tam. jest wbudowana i działa. 
 

Offline Matrix43

Re: Zapytanie dotyczące wtyczki gadu gadu.
« Reply #3 on: 14 12 2020, 21:01:14 »
 A mam pytanie możesz się w wolnej chwili zorientować czy da się uaktualnić biblioteki w mirandzie  libgadu? Pytam z ciekawości, a z natury jestem dociekliwy, dlatego pytam.
 

Offline dartraiden

Re: Zapytanie dotyczące wtyczki gadu gadu.
« Reply #4 on: 17 12 2020, 12:08:18 »
Our version of libgadu is heavily patched, so it cannot be done easily.
 

Offline Matrix43

Re: Zapytanie dotyczące wtyczki gadu gadu.
« Reply #5 on: 17 12 2020, 21:44:10 »
Aha, rozumiem, no to klops, gdyż nic się w tym nie da poprawić, aby to działało, no byłaby szansa, aby działało. Tak opcja niby są, ale bez użytku, ponieważ nie działają i raczej musimy się bez nich obejść.