Author Topic: Metakontakty  (Read 3607 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Metakontakty
« on: 05 08 2016, 09:52:20 »
Metakontakty po włączeniu  do rdzenia Mirandy przestały być wiarygodne.  >:(   Informacje , które pokazują bardzo często mijają się z rzeczywistością. Status "zaraz wracam" często dotyczy osoby która jest już nieaktywna.  :o   Jeszcze gorzej wygląda informacja "ostatnio widziany"  - potrafi ona informować że kontakt aktualnie aktywny rozłączył się 3 dni wcześniej.   :'(
Czy metakontakty będą dalej rozwijane , czy należy z nich zrezygnować choć są (były) przydatne ?
 

Offline Goraf

Re: Metakontakty
« Reply #1 on: 05 08 2016, 10:05:08 »
A może to są problemy wynikające z konkretnego protokołu a nie z samych metakontaktów? Zwróć prosze uwagę czy może właśnie taka sytuacja ma miejsce. Może uda Ci się dostrzec jakąś prawidłowość. Jeżeli uda Ci się to jakoś zawęzić to dopisz tu proszę. To tak od dawna, czy jakiś określony okres? Może coś stosunkowo niedawno? Metakontakty zostały włączone do rdzenia już stosunkowo dawno.


W dalszym ciągu korzystasz  z aktualnej wersji rozwojowej? Ewentualnie dołącz VersionInfo, przyda się pod szukanie przyczyny.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Odp: Metakontakty
« Reply #2 on: 05 08 2016, 12:27:12 »
trudno mi powiedzieć od jak dawna - kiedyś myślałam , że to wina ogólnie Mirandy. Pisałam o tym, że Miranda pokazuje nieaktualne statusy na FB. Tyle, że większość kontaktów z FB mam w metakontaktach i już nie wiem teraz co jest przyczyną - FB czy metakontakty. Na tym zrzucie z Mirandy widać co pokazuje metakontakt dla kontaktu ze statusem na FB zaraz wracam. Po restarcie kontakt zniknął z listy dostępnych  :(   - niestety nie sprawdziłam co pokazywał FB. Cały czas korzystam z wersji rozwojowej z symbolami debugowania.
Pozdrawiam
 

Offline Goraf

Re: Metakontakty
« Reply #3 on: 05 08 2016, 13:26:40 »
Jak dla mnie to będzie kwestia statusów FB. Po ostatnich, niedawnych zmianach po stronie FB, wtyczka ma problemy z pokazywaniem statusów, szczególnie z tym 'Zaraz wracam'. Kontakty potrafią się wyświetlać niemal w nieskończoność. Wydaje mi się że jeszcze nie do końca zostało to poprawione/rozwiązane.
Jeżeli to miałoby być to, to prosty test udzieli Ci odpowiedzi. Spróbuj po pewnym czasie używania Mirandy, rozłączyć w niej FB i połączyć się ponownie, obserwując w tym czasie listę kontaktów. Jeżeli po ponownym połączeniu lista ulegnie sporym zmianom (statusy), to będziesz mieć swoją odpowiedź.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Metakontakty
« Reply #4 on: 05 08 2016, 13:48:30 »
Lista z pewnością ulegnie zmianie bo już nie raz próbowałam. Jak lista obecnych przestaje mi się mieścić na ekranie to robię restart i natychmiast mam ich przynajmniej o połowę mniej . Zgadzam się z tym, że z tym "zaraz wracam"  na FB coś jest nie tak. Martwi mnie tylko fakt , że metakontakty pokazują jakieś statusy z kosmosu :(    zastrzeżenia z postu pierwszego niestety aktualne.
« Last Edit: 05 08 2016, 13:50:19 by szania »
 

Offline Goraf

Re: Metakontakty
« Reply #5 on: 06 08 2016, 11:57:25 »

No właśnie w tym rzecz, że metakontakt pokazuje to co dane protokoły w nim. No a skoro mają one w sobie akuratnie w tym czasie kontakt FB z zepsutym statusem "zaraz wracam", no to go pokazują, a on nie zniknie dopóki się nie rozłączy i ponownie połączy z FB (lub zrestartuje). No a jak jest to "zaraz wracam" to dla Mirandy oznacza to, że kontakt jest online i dlatego informuje, że w "ostatnio widziany" jest aktywny. I to by się wszystko składało w jedną całość. Nie piszesz o tym, że są problemy z innymi statusami a tylko z tym jednym. Czy tak jest? Bo jak są i z innymi to wtedy rzeczywiście będzie wskazywać i na metakontakty. W tym momencie raczej sugeruje wyłącznie FB, i że metakontatky pokazują to co pokazują właśnie przez niego.
Napisz czy tyczy się to i reszty statusów, będzie to potrzebne do precyzyjnego zgłoszenia błędu.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Metakontakty
« Reply #6 on: 06 08 2016, 12:59:44 »
Wg moich obserwacji te oszustwa statusu w metakontaktach pochodzą głównie od FB. To "zaraz wracam" na FB to jakaś tragedia. Niby walczą z tym od jakiegoś czasu ( początek czerwca ) ale efekty są mizerne -  lista dostępnych rozrasta się mocno i tylko restart pomaga.
 Ale mam też przypadki osób ze statusem metakontaktu "zaraz wracam" ( czynny skype ) - skype też to pokazuje a metakontakt choć pokazuje status zaraz wracam to już w ostatnio widziany pokazuje jakiś kosmos - np rozłączony "wczoraj" ( i nie jest to aktualne ani dla FB ani dla Skype ).