Other languages speaking Miranda NG users > Čeština

ICQ kontakty zůstávají se stavem online

<< < (2/2)

sir_qwerty:
Tento 'zombie efekt' mě zlobí už pár let a je to čím dál tím horší (snad od té doby, co to převzal Putin). Naštěstí jsem ale dnes přišel na řešení! Nejdřív ale trocha teorie:

Jde o to, že oficiální protokol se pořád ještě nějak vyvíjí a mění, avšak do pluginu pro Mirandu tyto změny už nikdo nezapracovává. Dobrá zpráva je, že se s tím pořád ještě dá žít. Hlavní změnou je, že ICQ síť zavedla něco jako status "na mobilu", který se nastaví tehdy, když použijete některého z oficiálních mobilních klientů, třeba pro Android, a odejdete z dosahu internetu či klienta bez předchozího ručně provedeného odhlášení odinstalujete. Pak zůstane v ICQ síti napořád zapamatováno toto sezení (session) a vy se všem svým přátelům jevíte buď jako "na mobilu" (těm, kteří mají oficiálního klienta), anebo "online" (uživatelům Mirandy).
Zásadní problém vzniká tehdy, když vám někdo pošle zprávu do tohoto zombie stavu. Když se poté přihlásíte pomocí nějakého oficiálního klienta, tak ten si bude umět o zprávy serveru říci (pull) a stáhne si je. Když se však přihlásíte pomocí Mirandy, tak tam neproběhne takové to známé push, Miranda si o nepřečtené zprávy neřekne a vy se nic nedozvíte.

Řešení

Pokud vás postihl zombie efekt, kdy vám uživatelé píšou v domnění, že jste online, a vy přitom nemáte spuštěného žádného klienta a po přihlášení Mirandou nic nedostanete, pak je to tím, že síť udržuje nějaké vaše staré sezení (přihlášení, session) a je potřeba jej ukončit. Toto se provádí následujícím způsobem:

* přejděte na web ICQ.COM
* přihlaste se svým UIN a heslem do webu (nikoliv do webového ICQ klienta)
* klikněte na svůj nick přihlášeného uživatele -> Můj profil -> v pravém sloupci Sessions list (odkaz)
* použijte tlačítko END ALL SESSIONS
* odhlaste se z webu ICQ.COM
Užijte si zase tradiční a čisté Online/Offline v Mirandě (NG)!

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

There was an error while thanking
Thanking...
Go to full version