Author Topic: wyłączenie skype.dll powoduje proplem z gg  (Read 5217 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AdamTko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
wyłączenie skype.dll powoduje proplem z gg
« on: 28 02 2014, 11:31:06 »
Poprzez opcje/wtyczki odklikuję wtyczkę skype.dll. Miranda proponuje restart - restartuje się prawidłowo, proto skype znika z paska, wszystko wydaje się OK.  Ale  próba wysłania wiadomości na GG kończy się niepowodzeniem. Ponowne włączenie skype.dll rozwiązuje problem.
Skype.dll jest fajny ale zużywa za dużo zasobów - co kilkanaście godzin trzeba mirandę zrestartować, bo skypekit.exe zużywa cały rdzeń (u mnie 25% procesora).  A ponieważ nie używam i nie chcę skype'a na codzień to sobie chciałem wyłączyć, aby mieć go pod ręką w razie potrzeby.  A tu zonk.

Fajnie by było, jakby się dało "ograniczyć" zużywanie procka/pamięci przez skypekit, ale pewnie się nie da, bo to produkt nierozwijany.
A jak się nie da, to jak rozwiązać niedziałanie GG po wyłączeniu Skype.dll
« Last Edit: 10 02 2016, 16:35:49 by AdamTko »
 

Offline Goraf

Re: wyłączenie skype.dll powoduje proplem z gg
« Reply #1 on: 28 02 2014, 15:07:36 »
Tak z ciekawości, a jak odklikniesz skype'a i się zrestartuje i wtedy zrestartować jeszcze raz samemu. Czy nadal nie będzie działać?
Jak nie przeszkadza Ci zainstalowanie Skype'a i przerzucenie się na SkypeClassic, to może spróbuj.
 

Offline AdamTko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
Re: wyłączenie skype.dll powoduje proplem z gg
« Reply #2 on: 28 02 2014, 15:36:29 »
A to ciekawe :)
Teraz zrobiłem tak jak napisałeś - wyłączyłem wtyczkę skype.dll, zatwierdzilem restart, po czym wybrałem "wyjdź" z menu i odpaliłem od nowa i działa OK - mogę wysłać wiadomości. Nie pamiętam, czy poprzednio nie próbowałem ponownego restartu przez menu "restart" pochodzące od wtyczki o tej samej nazwie. W wolnej chwili przetestuję.

Co do skypeClassic - to już wolę bezpośrednio ze skype korzystać, skoro i tak skype musi chodzić w tle. Gdy korzystałem kilkalat temu z classica to miałem co najmniej 2 kłopoty - wtyczka nie odróżniała konferencji od prywatnej rozmowy i waliła wpisy z konferencji czy grupy do indywidualnych historii chyba no i dziwnie wyskakiwały powiadomienia o wiadomościach - raz w mirandzie, raz w skype a jescze innym razem w obu. Ale... to była inna mirka i być może inny skype.
« Last Edit: 28 02 2014, 19:24:03 by AdamTko »
 

Offline shap

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: wyłączenie skype.dll powoduje proplem z gg
« Reply #3 on: 04 04 2014, 05:36:40 »
Skype.dll jest fajny ale zużywa za dużo zasobów - co kilkanaście godzin trzeba mirandę zrestartować, bo skypekit.exe zużywa cały rdzeń (u mnie 25% procesora).

Mi zużywa 0% i 21MB pamięci, samam Miranda 10MB
 

Offline AdamTko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
Re: wyłączenie skype.dll powoduje proplem z gg
« Reply #4 on: 04 04 2014, 06:18:05 »
 A to ciekawe... U mnie tak jak pisałem. Aż sprawdziłem: po restarcie mirandy 0% cpu i 44020kB RAM.
A z każdą godziną przybywa.

Podaj proszę jaki masz system, mirandę i skypekit. U mnie Win 7 64 Pro, Miranda NG v0.94.9 build #8010,  Skype.dll v.0.11.0.2
Prawdopodobnie wszystko jest 64bit. Może to jest powodem różnicy.

Po 15 minutach pracy dalej 0%, ale już 61044 kB.  Za godzinę lub 2 dam znać o aktualnym zżeraniu mocy.


Edit: po mniej więcej 7-8 h pracy: SkypeKit.exe miota się pomiędzy 00, 08, 15, 25% CPU. Pamięć 329392 KB - ewidentne memory leak.
« Last Edit: 04 04 2014, 14:17:56 by AdamTko »