Author Topic: Kasowanie kontaktów z bazy  (Read 24272 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #15 on: 13 09 2014, 13:02:05 »
Ok - zacznę od wersji rozwojowej :)

a tak z ciekawości  :  skąd ta różnica w czasie ? Mam na zegarku 15:02 a na forum pokazuje o dwie mniej......



Wersja rozwojowa niczego nie zmienia. A swoją drogą skoro nie jest wspierany zwykły skype to skąd aktualizacja i skype.dll i skypeKit.dllw wersji rozwojowej ?
Wracam do poprzedniej wersji ( stabilnej ) i czekam kiedy mi się Miranda wywali. Może Crashlogi dadzą jakąś podpowiedź.
Jeśli Miranda wywala się z jakiegoś innego powodu to mam w nosie te dziwne kontakty.  :) :) :)
Znając złośliwość rzeczy martwych to pewnie kilka dni poczekam na wywalenie się Mirandy.
« Last Edit: 13 09 2014, 13:26:40 by szania »
 

Offline yoGhurt

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 52
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #16 on: 13 09 2014, 13:44:00 »
Nic nigdy samo się nie dzieje i nie jest to żadna złośliwość, kwestią jest tylko ilość czynników, które są wymagane do wystąpienia wyjątku.
Czy próbowałaś już z czystym profilem i dodanym kontem FB? Jeśli będą tam nadal te kontakty, oznacza to ,że kwestia jest po stronie serwerów FB gdzie kiedyś rozmawiałaś z kimś z poza listy znajomych i masz ich nadal w archiwum rozmów.

Co do aktualizacji skypa to oznacza, że nie będzie on dalej rozwijany a więc nie otrzymasz nowych funkcji. Ponieważ deweloperzy zajmujący się wtyczką, mają kod źródłowy tych bibliotek to wciąż mogą poprawiać istniejące błędy. Jednakże z czasem gdy oryginalny klient Skypa i jego protokół wprowadzi jakieś znaczące zmiany, poprawki będą znacząco utrudnione (inżynieria wsteczna) lub w ogóle nie do przejścia.

PS. W ustawieniach profilu sprawdź czy masz ustawiony czas letni/zimowy i jaką strefę czasową. Często też bywa tak ,iż w ustawieniach forum od strony administratora czas jest nieadekwatny do lokalizacji stąd taka a nie inna godzina.


« Last Edit: 13 09 2014, 13:47:58 by yoGhurt »
 

Offline Goraf

Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #17 on: 13 09 2014, 14:33:50 »
To najpierw ta ciekawość: czas dla forum/serwera to prawdopodobnie GMT 0 i stąd różnica. Wejdź w Profil -> Modyfikuj profil -> Opcje wyglądu i tam masz przesunięcie czasu. Ustawiając na 2 będzie ok.

Co do aktualizacja obu skype'ów, to czy zwróciłaś uwagę na to czy czasem ten od skypekita nie był usuwany? Bo tak właśnie będzie jako że jego rozwój się skończył PluginUpdater usunie skype.dll.

A z tym crashem to nawet jak coś, to pewnie koderzy uznają że raporty mają sens jedynie w wersji rozwojowej, bo jeżeli tam występuje błąd i się powtarza to raz że jest do naprawienia, dwa da się go powtórzyć i dzięki temu wychwycić i naprawić.

No i przechodząc do głównego: spróbuj z tym czystym kontem fb
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re:Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #18 on: 13 09 2014, 23:02:44 »
spróbowałam z czystym profilem. Okazuje się ,że te kontakty też się pojawiły. Widać problem leży po stronie FB :)




Post Merge: 13 09 2014, 23:09:47
Natomiast po powrocie do starego profilu pojawił się mój ulubiony Crash  :)
« Last Edit: 13 09 2014, 23:09:47 by szania »
 

Offline Myshor

Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #19 on: 14 09 2014, 14:59:23 »
Mnie się nasuwa jeszcze jedno pytanie.


Czy w momencie gdy na liście masz te dziwne kontakty, to ilość kontaktów z fejsa na liście odpowiada ilości znajomych jak wejdziesz na swój profil?
Bo jeżeli tak, to wiemy już, że to są Twoje kontakty, które skasowały konto i dlatego ich nie ma (chociaż pierwszy raz słyszę, żeby konto całkiem z fejsa zniknęło)

Jeżeli kontaktów w Mirandzie jest więcej, to faktycznie mamy problem w Mirandzie. I może być on w dwóch miejscach w zasadzie:
1) Jak popatrzyłem w crashlog - wysypuje się clist modern - błąd jest gdzieś w tym pluginie - nie wie jak wyświetlić jakiś kontakt i kończy się to wypisaniem takich dziwolągów/
2) coś jest źle obsługiwane w pluginie fejsa - komentarz j.w. :)

Na dzień dzisiejszy nie mam jeszcze pomysłu. Może jak powiesz jak to jest z ilością kontaktów to coś pomyślę dalej i wtedy będzie można zgłosić błąd dalej do przebadania. ;)

Fear my anger, fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
 

Offline yoGhurt

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 52
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #20 on: 14 09 2014, 20:23:31 »
Myshor - konto z FB znika ale po określonym czasie. Tutaj bardziej chodzi o osoby, których szania nie ma na liście, kiedyś z nimi rozmawiała i ma ich historię - gdyby wyczyściła swój profil na FB i ograniczyła się jedynie do historii rozmów z kontaktami, które posiada - jest szansa ,że co najmniej będzie miała mniej tych pustych kontaktów.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #21 on: 14 09 2014, 21:41:46 »
Myshor i yoGhurt

sama nie wiem ile mam dokładnie kontaktów na FB. Dla większści mam pozakładane metakontakty, a sort nie według protokołu ale wg grup. Ale pomysł by te ilości w Mirandzie i na FB porównać jest niezły.  Zajmę się tym jutro , bo muszę stworzyć kopię Mirandy i ją zupełnie przeorganizować. Jedno jest pewne - tych kontaktów (pustych ) FB na dzień dobry nie pokazuje.

Nie bardzo wiem co rozumiecie przez wyczyszczenie profilu na FB(yoGhurt)
Pozdrawiam

 

Offline yoGhurt

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 52
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #22 on: 14 09 2014, 21:45:01 »
Nie bardzo wiem co rozumiecie przez wyczyszczenie profilu na FB(yoGhurt)
Pozdrawiam

Wyczyścić tzn. wchodzisz w przeglądarkę, dusisz facebook, wchodzisz w wiadomości i przeglądasz swoje archiwum. Jeśli masz rozmowy z osobami które już nie są lub nigdy nie były na twojej liście kontaktów - usuwasz je.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #23 on: 14 09 2014, 22:40:46 »
No więc wyczyściłam profil na maksa. Faktycznie było tam kilka wiadomości od kontaktów już nieistniejących. Konwersacje zostały skasowane z FB. Póki co dziwne kontakty w Mirandzie pozostają na liście (  skasowane - wracają po restarcie ) :(


Post Merge: 15 09 2014, 08:38:12
Pomysł Myshor'a by porównać ilości kontaktów w Mirandzie i na FB wydaje się być prawidłowy bo :

FB na stronie pokazuje znajomych 289 +6 obserwowanych
w Mirandzie :
 - czysty profil pokazuje 280 kontaków - w tym te 5 niezniszczalne
 - w mojej aktualnej bazie Mirandy naliczyłam 440 kontaktów FB ( niektóre występują podwójnie ) i do tego te 5 niezniszczalnych.

Tych podwójnych jest kilka (nie kilkadziesiąt). Czasem są prawie identyczne.Różnica w opisie klienta : Facebook lub Facebook App ale mają ten sam nr ID . Ale są też takie, które mają identyczną nazwę ale różne ID.
Znalazłam również w bazie Mirandy kontakt , który na stronie FB nie udostępnia mi swoich danych. Być może wysłałam mu zaproszenie, ale nie jest to reguła, bo innej osoby której napewno wysłałam zaproszenie - w bazie Mirandy nie mam.

Podsumowując :  jest niezły bałagan, ale w dalszym ciągu nie widać sposobu na usunięcie tych 5 niezniszczalnych kontaktów, bo one wczytują się nawet do czystego profilu  :( :( :(
« Last Edit: 15 09 2014, 08:40:37 by szania »
 

Offline yoGhurt

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 52
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #24 on: 15 09 2014, 17:07:04 »
Tym bardziej, jeśli te kontakty wczytują się po stworzeniu nowego profilu w Mirandzie, wina leży w FB lub w komunikacji pomiędzy FB a Mirandą a nie ściśle w Mirandzie.
A masz jakieś osoby, które wysłały Ci zaproszenia a ty ich nie anulowałaś ani nie potwierdziłaś?
« Last Edit: 15 09 2014, 17:11:41 by yoGhurt »
 

Offline Goraf

Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #25 on: 15 09 2014, 18:31:29 »
A ja jeszcze zapytam o ten crash. Czy jak się zdarza to robisz coś konkretnego czy może to jest tak ni z tego ni z owego i bah, bo teraz mu się umyślało?
 

Offline Myshor

Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #26 on: 15 09 2014, 19:08:28 »
A ja jako ktoś kto zarabia jako tester i szuka pomysłów na dokładną analizę błędu znów popodpowiadam co by można było sprawdzić.

Testujemy Facebooka - czyli dla pewności zrobić nowy profil do testowania tylko z facebookiem.
1) Wiemy dzięki temu ile kontaktów przechodzi do Mirandy i nie mamy włączonych metakontaktów.
Podejrzewam, że część tych podwójnych kontaktów może wynikać z tego, że jest zrobiony metacontact na osobę z facebooka.

2) W momencie gdy nadal nie wiemy do końca skąd może to wynikać robimy to samo, tym razem z innym pluginem listy kontaktów. (clist_nicer zamiast clist_modern na przykład)
Ponieważ siedzę cały czas na wersji rozwojowej, to wiem, że trochę zmian w obsłudze facebooka i jego statusów się zmieniło... A już na pewno jest to widoczne i dobrze obsługiwane w clinst_nicer (mam to wiem ;) )
No i jeżeli nadal by był crash to wyłapiemy w logu czy dalej się czepia crashu na liście kontaktów.

3) Bardziej prośba niż podpowiedź. Nie testuj tych kontaktów w połączeniu z metacontactami.
Same meta są wg mnie cały czas na etapie testowania i ja na przykład wolę mieć je wyłączone.

4) Do wszystkich się wypowiadających:
Ktoś coś zgłaszał dalej? Bo ja na trac-a nie wchodziłem sprawdzić.
Podejrzewam, że nie będzie to hop siup, i że się bez poprawek w kodzie nie obejdzie. :)


Fear my anger, fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #27 on: 15 09 2014, 20:16:22 »
Myshor - umiesz wykrakać  :)  Właśnie sypnęła mi się Miranda przy wyłączaniu metakontaktów.
Załączam Crashloga. Póki co zlikwiduję te podwójne i nieistniejące kontakty - czyli usunę konto FB i założę je od nowa. Tyle, że nie na czystym profilu a na aktualnym.
Czy ktoś wie dlaczego dla Skype tworzą się odpowiedniki dla każdego kontaktu z FB ? Jeśli delikwent z listy FB  ma konto na  Skype to w mirandzie ma nawet 2. Jedno normalne a drugie czatowe.  >:(  Dlatego używałam metakontaktów.
 

Offline Myshor

Re: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #28 on: 15 09 2014, 21:02:33 »
Ja powoli spadam, bo rano trzeba wstać, ale:

Z tego co pamiętam Skype ma możliwość połączenia konta skype z facebookowym - stąd od razu kontakty zaczynają się pewnie pojawiać używając Skype Classic.

A co do tego, że nie na nowym profilu... to jak coś przekażę jutro.

Fear my anger, fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Odp: Kasowanie kontaktów z bazy
« Reply #29 on: 15 09 2014, 21:19:16 »
Pokasowałam metakontakty. Skasowałam konto FB w Mirandzie i zaraz potem je dodałam do osobnego katalogu - dodało 280 kontaktów. Przy okazji wyszło,że mimo iż nie wyraziłam zgody na znajomość delikwenta i tak dodało mi do listy w Mirandzie. Ma znacznik, że nie autoryzowany ale mimo wszystko jest. Poćwiczę póki co na takiej bazie - muszę to teraz poprzesuwać do różnych grup i aż się proszą metakontakty ale póki co odpuszczę  :) . Te 5 niezniszczalnych kontaktów oczywiście też się wczytało  :(.  Chwilowo zostanę przy liście modern, bo nicer nie bardzo znam.... . I tak Kontakty z FB zaskoczyły mnie tym, że nie pokazują "last seen" przy PPM. Przed skasowaniem profilu FB było to dostępne, po wczytaniu na nowo nie ma  :(.

Post Merge: 15 09 2014, 21:21:34
Goraf  - te crashe pojawiają się różnie. Często bez żadnej mojej ingerencji. Wracam do kompa a Miranda wysypana. Ale zdarzają się też przy starcie. :)
« Last Edit: 15 09 2014, 21:21:50 by szania »