Author Topic: Skasowana/niewidzialna historia w GG  (Read 5378 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Skasowana/niewidzialna historia w GG
« on: 22 09 2014, 13:53:57 »
Prawdopodobnie po ostatnim czyszczeniu bazy (kontakty FB ) wyczyściło mi historię w GG. Nie wiem dokładnie kiedy , bo zaglądam w nią sporadycznie - najczęściej jak chcę komuś odpowiedzieć. Trudno !!!. Ale skoro już przepadła to niechby nie zanieczyszczała miejsca w bazie. A póki co mam tak: (załącznik ). Jak widać w tym przypadku jest 910 elementów w historii. Nie liczyłam. Wierzę w to co napisane. Ale mam też kontakty dla których pozycji jest po kilka tysięcy. No i teraz przechodzę do właściwego problemu. Polecenie skasuj historię "wydaje się działać tylko przez moment". Ponowne otwarcie historii pokazuje to poprzednią ilość wiadomości  :(   Jest na to jakaś metoda ?

A tak z czystej ciekawości - czy rozmowy w gg nie powinny być zapisywane na serwerze ?  Ja ostatnie mam z 2010 roku   :D   Nigdy tego nie sprawdzałam bo miałam wszystko w Mirandzie :(
« Last Edit: 25 09 2014, 07:46:40 by Goraf »
 

Offline Goraf

Re: Skasowana/niewidzialna historia w GG
« Reply #1 on: 22 09 2014, 17:59:33 »
Zacznę od ciekawostki. M.in. historia rozmów na serwerze to cecha z protokołu GG w wersji 11. Wtyczka obecnie jej nie wspiera (tej wersji), więc i wielu rzeczy z nią związanych tym bardziej.

Co do historii. Samo, to raczej małoprawdopodobne żeby coś się usunęło. Czy ta historia jest Ci potrzebna? (pytam bo mimo wszystko próbowałaś ją sama usunąć - znaczy się to co "pozostało") Czy jest tak jak na załączniku, że to są pozycje ale nie widać na nich tekstu? Próbowałaś sprawdzić dbChecker'em? History++ tak?
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Skasowana/niewidzialna historia w GG
« Reply #2 on: 22 09 2014, 21:04:55 »
Historia właściwie potrzebna mi nie jest. Gdyby była - to byłoby fajnie - jak nie ma to nie ma problemu.  Jest tak jak na załączniku. Skoro są pozycje puste , to chciałam je skasować - ale wracają.
Nie próbowałam niczym sprawdzić. Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.  :)

Post Merge: 23 09 2014, 05:59:22
Wygląda na to, że w bazie "uchowała" mi się historia dla dwóch kontaktów gg.    I tu potwierdzenie dla Waszej niechęci dla metakontaktów. Te dwie osoby mam pojedynczo w bazie - kontakt tylko na gg - dlatego prawdopodobnie nigdy nie tworzyłam dla nich metakontaktu  :)
Czekam na propozycje trwałego wyczyszczenia bądź odzyskania historii  :)
« Last Edit: 23 09 2014, 05:59:22 by szania »
 

Offline Goraf

Re: Skasowana/niewidzialna historia w GG
« Reply #3 on: 23 09 2014, 16:42:16 »
Trudno mi zgadywać co się stało po tym jak dawałaś skasuj historię. Mimo że teoretycznie nic to nie robiło. Czy wszystkie te puste elementy mają tę samą datę i godzinę?
Spróbuj sprawdzić profil Menu->Bazy danych->Sprawdź profil
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Skasowana/niewidzialna historia w GG
« Reply #4 on: 23 09 2014, 19:28:34 »
Data i godzina wszędzie te same  (dokładnie takie jak we wcześniejszym załączniku ).
Ale tego Menu->Bazy danych->Sprawdź profil nie bardzo wiem gdzie szukać  :(
 

Offline Goraf

Odp: Skasowana/niewidzialna historia w GG
« Reply #5 on: 23 09 2014, 19:52:50 »
No menu główne.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Skasowana/niewidzialna historia w GG
« Reply #6 on: 24 09 2014, 06:44:20 »
U mnie jest "troszkę" inaczej (załącznik). Skoro to nie wynika z rodzaju listy ( modern  lub nicer ) to jak mam wywołać takie opcje w moim menu ?
« Last Edit: 24 09 2014, 06:49:17 by szania »
 

Offline Goraf

Re: Skasowana/niewidzialna historia w GG
« Reply #7 on: 24 09 2014, 07:00:00 »
Zapomniałem że te pozycje są od wtyczki a nie sprawdziłem czy ją masz. Różnice to kwestia ustawień i etyczek. A listę mamy tę samą.
Zrób sobie kopię profilu na wszelki wypadek.
W takim wypadku musisz sprawdzić profil z poziomu menedżera profili. Aby go wywołać posiadając jeden profil (bo wtedy zazwyczaj się nie pojawia), to należy przy włączać Mirandę z przytrzymanym klawiszem Ctrl. Następnie z prawokliku na profil i Sprawdź. Najpierw normalne. A najwyżej dopiero później agresywne
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Skasowana/niewidzialna historia w GG
« Reply #8 on: 24 09 2014, 08:02:00 »
Jest częściowy postęp bo baza "schudła" o 75%.  Z 8.8 MB zrobiło się 2.7MB ale niestety historia wygląda tak (załącznik )
Natomiast kasowanie historii dla kontaktu powoduje, że znikają tylko te prawidłowe zapisy :(.  Sprawdziłam 2 razy  :(
Czemu przy sprawdzaniu profilu nie jest dostępna opcja wyczyszczenia historii ?

Post Merge: 24 09 2014, 08:21:30
W metakontakcie natomiast trzymana jest " prawidłowa"  historia - tylko ostatnie wpisy :).  Coś mi się wydaje. że najlepszą metodą będzie  kasowanie kontaktu gg  czyszczenie bazy i zakładanie kontaktu od nowa . Może to się sprawdzi  :-\
« Last Edit: 24 09 2014, 08:21:30 by szania »
 

Offline Goraf

Re:Skasowana/niewidzialna historia w GG
« Reply #9 on: 24 09 2014, 08:54:06 »
Skoro i tak już nic po tej historii. To pewnie tak, możesz tak robić.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Re: Skasowana/niewidzialna historia w GG
« Reply #10 on: 24 09 2014, 09:13:04 »
:) :) :)   


Post Merge: 24 09 2014, 10:58:30
Tak zrobiłam :)  Mam nadzieję, że już nie będzie takich ciekawostek. Dzięki za pomoc w tym temacie  :) :) :)
« Last Edit: 24 09 2014, 10:58:30 by szania »
 

Offline Goraf

Re: Skasowana/niewidzialna historia w GG
« Reply #11 on: 24 09 2014, 11:46:43 »
Sprawdzałaś może jeszcze raz profil po tym wszystkim? Jak nie to spróbuj.
 

Offline szania

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Country: pl
Odp: Skasowana/niewidzialna historia w GG
« Reply #12 on: 24 09 2014, 14:02:36 »
sprawdzałam . Po skasowaniu kontaktów gg z historią. Po sprawdzeniu dodałam te same kontakty. Sprawdziłam jeszcze raz. W efekcie (prawdopodobnie dzięki pokasowaniu kontaktów - wróciły bez historii) mam bazę pomniejszoną o kolejne 0,4 MB. :)
« Last Edit: 24 09 2014, 19:48:39 by szania »