Other languages speaking Miranda NG users > Polski

Aktualizacja Mirandy z rozwojowej 0.95.1 alpha do stabilnej psuje bazę danych

(1/4) > >>

yoGhurt:
Witam,
Po aktualizacji do najnowszej wersji 0.94.8, miranda psuje mi bazę danych. Po restarcie, przy próbie uruchomienia mirandy, wyświetla mi błąd o uszkodzonym pliku i prośbie uruchoemienia dbcheckera. Sam DBChecker stwierdza ,że plik jest w nieprawidłowym formacie i nic z nim nie zrobi. Czy jest jakaś szansa aby mimo wszystko wrócić do poprzedniego stanu? Przez ten błąd nie mogę zbytnio nawet VI wysłać aby pomóc w diagnozie.

Goraf:
0.94.8 nie jest najnowszą wersja stabilną. Nie ma szansy wrócić do poprzedniego stanu. Natomiast jest szansa żeby to naprawić jeżeli jeszcze pamiętam jak. Z jakiej wersji zrobiłeś aktualizację? Jakie wtyczki baz danych masz w folderze plugins i która była używana? Wersja Mirandy (32/64) i czy aktualizacja rzeczywiście poszła do 0.94.8?

yoGhurt:
W takim razie nie była to 0.94,8 a najnowsza możliwa, numer wziąłem z podstrony WWW mirandy z plikami do pobrania. Na pewno najnowsza możliwa w wersji stabilnej bo na bieżąco aktualizuje Mirandę. Jeszcze sprawdzę dzisiaj na jednym komputerze jaką wersję miałem dotychczas, bo tam jeszcze nie aktualizowałem Mirandy (chyba jedyny przypadek gdzie brak synchronizacji lub centralnej lokalizacji dla Mirandy na coś się przydał).
Sam komunikator i wtyczki są w wersji 64-bitowej. Jedyna wtyczki bazy danych, którą mam to dbx_mmap.

Goraf:
Dołóż tę wtyczkę i powiedz czy odpali:
wtyczka

yoGhurt:
Ściągnięte, wrzucone - niestety ten sam efekt.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

There was an error while thanking
Thanking...
Go to full version