Author Topic: Miranda Beta build i problemy z GG.  (Read 4090 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Myshor

Miranda Beta build i problemy z GG.
« on: 03 12 2013, 18:36:17 »
Na wstępie powiem, że wczoraj założyłem na bugtrackerz-e wpis:
http://trac.miranda-ng.org/ticket/510

Nie wiem czy kolega od wtyczki GG.dll zagląda także na forum, ale może tak.
Problem jest taki, że po uruchomieniu Mirci wszelkie próby zrobienia czegokolwiek:
- z listą kontaktów kończą się crashem.
- napisaniem do kogoś na GG kończą się crashem lub wywaleniem z obsługiwanych kont konta GG. (Wszystkie kontakty zmienia na nieznane)

Oby dwie rzeczy wiążą się z wymuszonym restartem.

Jak pisałem już wczoraj. Zdarza się, że podepniemy się pod jakiś serwer, gdzie bez problemów nagle rozmowy działają. Jednakże obsługa listy kontaktów wywala zawsze.

Sprawdziłem jak się zachowuje wtyczka stable... O dziwo eksport i import kontaktów działa OK, ale rozmowy zachowują się tak samo.
Fakt - nie sprawdziłem wtyczki stable i mirandy stable. Jak będzie potrzeba to tak zrobię.

Możemy także wykluczyć problem z bazą... wywaliłem całe GG. Przejechałem DBChecker-em. Dodałem konto GG na nowo. Objawy nadal takie same.

Można się załamać.

Fear my anger, fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
 

Offline wsx22

Re: Miranda Beta build i problemy z GG.
« Reply #1 on: 04 12 2013, 22:24:49 »
Wygląda na problem z wtyczką MenuEx.dll
Przy włączonej tej wtyczce pojawiają się crashe na kontaktach prawdopodobnie z avatarami przy próbie otwarcia okna rozmowy lub wyświetlenia menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy
Na najnowszej deweloperskiej mirandzie bez MenuEx.dll wszystko wydaje się działać ok (poza importem listy z serwera do gg)

Edit: Poprawiłem crashe przy imporcie/eksporcie/usuwaniu listy z/do serwera w wersjach developerskich mirandy
« Last Edit: 04 12 2013, 23:38:25 by wsx22 »
 

Offline Myshor

Odp: Miranda Beta build i problemy z GG.
« Reply #2 on: 05 12 2013, 19:42:59 »
Potwierdzam i dziękuję. ;)

A co do MenuEx to jak na trackerze napisałem.
Temporary solution to uruchamiać do skutku aż się nie wykrzaczy. :D

Fear my anger, fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
 

Offline wsx22

Odp: Miranda Beta build i problemy z GG.
« Reply #3 on: 13 12 2013, 22:16:41 »
Jednak najprawdopodobniej nie MenuEx.dll tylko SimpleStatusMsg.dll
SimpleStatusMsg.dll powodował błędy w pamięci i między innymi MenuEx.dll miał pecha się na nich wywalać.

Przetestujcie jutrzejszą wersję developerską z poprawkami w SimpleStatusMsg, u mnie działa ok.

Więcej na http://trac.miranda-ng.org/ticket/510
 

Offline Myshor

Re: Miranda Beta build i problemy z GG.
« Reply #4 on: 14 12 2013, 19:29:34 »
Przetestowane... Działa jak należy.
Wielkie dzięki. Tym bardziej, że miałem jakieś temporary solution i nie śpieszyło mi się z tymi poprawkami już. :)

Fear my anger, fear my power.
I'm Dark Angel undercover.