Other languages speaking Miranda NG users > Polski

Nowy router i brak połączenia

(1/3) > >>

Tutek:
Witajcie,
mam taki dziwny problem, wymieniłem router na bezprzewodowy Huawei (połączenie LTE) i od tego momentu moja Miranda nie łączy mnie z siecią ICQ a w GG łączy mnie tylko ze statusem startowym (niewidoczny) a jak tylko zmienię status na "dostępny" lub "zaraz wracam" połączenie wskakuje na chwile ale rozłącza się po 2 sekundach i znowu wraca do statusu startowego "niewidoczny"
Dokopałem się logów w mirandzie i włączyłem je i mam coś takiego jak tylko chcę zmienić status i mnie rozłącza:

--- Code: ---[22:21:28 2594] [GG] SetAwayMsg(): PS_SETAWAYMSG(40071, "(null)".)
[22:21:28 2594] [GG] SetStatus(): PS_SETSTATUS(40071) normalized to 40071.
[22:21:28 2034] [GG] mainthread() (27d9130): Connection closed.
[22:21:28 2034] [GG] broadcastnewstatus(): Broadcast new status: 40071.
[22:21:28 2034] [GG] setalloffline(): started. Setting buddies offline
[22:21:28 3744] [GG] avatarrequestthread(): end. Avatar Request Thread Ending
[22:21:29 2568] [GG] dccmainthread(): end. DCC Server Thread Ending
[22:21:29 2034] [GG] mainthread(): end. (27d9130) Server Thread Ending
--- End code ---

czy miałby ktoś pojęcie co się dzieje?

Goraf:
Może coś więcej dodałyby do tego wpisy z rdzenia, być może coś się przeplata, albo ingerencja innej wtyczki. Osobiście to niewiele widzę w tym co zamieściłeś. Trochę tak jakby w ogóle się nie łączyła. A jakiś inny protokół się łączy?
(Przydatna do podglądania jest też wtyczka Console która umożliwia podglądanie logów w czasie rzeczywistym)


Przydałyby się też informacje na temat wersji Mirandy

Tutek:
bardzo dziwna sprawa bo mirande miałem aktualną tzn 0.95.6, ale miałem kopie sprzed kilku miesięcy ze starą wesją odpaliłem ją i wszystko na niej działa, więc na tą odpaloną przegrałem aktualny plik profilu i zaktualizowałem do najnowszej wersji 0.95.6 i wszystko już działa ;)
Mam jeszcze pytanie czy Mirangdzie-NG jest coś takiego jak był keepstatus do przywracania utraconych połączeń  - bo nie widzę?

Goraf:
Dobrze słyszeć, że już masz problem z głowy.
Co do KeepStatus, to on był w NG i w pewnym sensie dalej jest. Nie tak dawno został połączony wraz z innymi wtyczkami w jedną, StatusManager. Ale w opcjach i działaniu wszystko powinno być tak jak i wcześniej.

Tutek:
mam keepstatus w katalogu plugins jednażke nie pokazuje mi sie ona w spisie wtyczek w opcjach. Natomiast wrzuciłem wtyczkę statusmanager to znowu mój problem powrócił przy zmianie statusu mnie rozłącza  :(
No nic wolę już ręcznie wznawiać połączenie a mieć działający komunikator.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

There was an error while thanking
Thanking...
Go to full version