Author Topic: ICQ kontakty zůstávají se stavem online  (Read 7213 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline FJS

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
  • Country: cz
ICQ kontakty zůstávají se stavem online
« on: 24 06 2016, 06:36:05 »
Hoj lidi, zakládal jsem téma v BUG sekci, ale zkusím to česky se zeptat i tady.

Neřešili jste kontakty z ICQ, které zůstávají permanentně online?
Co jsem zjistil jsou to lidi kteří používají ofiko klienta ICQ a přešli na poslední verzi.
 

Offline Robyer

Re:ICQ kontakty zůstávají se stavem online
« Reply #1 on: 24 06 2016, 17:48:52 »
Ahoj, pokud na anglický dotaz nezískáš odezvu, na český to bude ještě marnější :) (tady v české části jsem asi jen já)

Nemáme tu teď vývojáře, který by se staral speciálně o ICQ protokol, takže to s tou opravou asi bude komplikovanější. Pokud bys ale našel řešení - např. commit kterým to vyřešili v nějakém jiném open source messengeru (např. Pidgin), tak by asi nebyl problém to opravit i tady.
I was developing mainly Facebook, Omegle, Steam, Dummy and MobileState plugins. Now I'm retired. Goodbye, everyone. ~ You can still find me on Facebook.
 

Offline the Dark Lord

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
Re: ICQ kontakty zůstávají se stavem online
« Reply #2 on: 14 08 2016, 10:03:01 »
Taky s tim mam problémy...
Ale to je nějak celkově problémem novýho ICQ protokolu a cloudových nesmyslů.
I na oficiálním komunikátoru se tohle s kontakty děje. Po odhlášení zůstanou oflline jenom chvíli a pak se jakoby znovu zapnou. Oficiál pak u nich tvrdí, že jsou na mobilu, ale MIranda to neumí rozeznat...

Tolik teda k tomu, co o tom vim já.
A mně by bohatě stačilo, kdyby to Miranda uměla odlišovat a já věděl, kdo je online a kdo není.
 

Offline Robyer

Re: ICQ kontakty zůstávají se stavem online
« Reply #3 on: 15 08 2016, 20:46:47 »
the Dark Lord, mohl bys zkusit třeba ten Pidgin a dát vědět, jestli to na něm funguje líp/jestli to dokáže on odlišit?
I was developing mainly Facebook, Omegle, Steam, Dummy and MobileState plugins. Now I'm retired. Goodbye, everyone. ~ You can still find me on Facebook.
 

Offline the Dark Lord

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
Re: ICQ kontakty zůstávají se stavem online
« Reply #4 on: 16 08 2016, 17:37:05 »
Přiznám se, že sem o tom ještě nikdy neslyšel. Ale zkusím zjistit, najít a vyzkoušet.
 

Offline sir_qwerty

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: ICQ kontakty zůstávají se stavem online
« Reply #5 on: 23 03 2017, 08:26:00 »
Tento 'zombie efekt' mě zlobí už pár let a je to čím dál tím horší (snad od té doby, co to převzal Putin). Naštěstí jsem ale dnes přišel na řešení! Nejdřív ale trocha teorie:

Jde o to, že oficiální protokol se pořád ještě nějak vyvíjí a mění, avšak do pluginu pro Mirandu tyto změny už nikdo nezapracovává. Dobrá zpráva je, že se s tím pořád ještě dá žít. Hlavní změnou je, že ICQ síť zavedla něco jako status "na mobilu", který se nastaví tehdy, když použijete některého z oficiálních mobilních klientů, třeba pro Android, a odejdete z dosahu internetu či klienta bez předchozího ručně provedeného odhlášení odinstalujete. Pak zůstane v ICQ síti napořád zapamatováno toto sezení (session) a vy se všem svým přátelům jevíte buď jako "na mobilu" (těm, kteří mají oficiálního klienta), anebo "online" (uživatelům Mirandy).
Zásadní problém vzniká tehdy, když vám někdo pošle zprávu do tohoto zombie stavu. Když se poté přihlásíte pomocí nějakého oficiálního klienta, tak ten si bude umět o zprávy serveru říci (pull) a stáhne si je. Když se však přihlásíte pomocí Mirandy, tak tam neproběhne takové to známé push, Miranda si o nepřečtené zprávy neřekne a vy se nic nedozvíte.

Řešení

Pokud vás postihl zombie efekt, kdy vám uživatelé píšou v domnění, že jste online, a vy přitom nemáte spuštěného žádného klienta a po přihlášení Mirandou nic nedostanete, pak je to tím, že síť udržuje nějaké vaše staré sezení (přihlášení, session) a je potřeba jej ukončit. Toto se provádí následujícím způsobem:
  • přejděte na web ICQ.COM
  • přihlaste se svým UIN a heslem do webu (nikoliv do webového ICQ klienta)
  • klikněte na svůj nick přihlášeného uživatele -> Můj profil -> v pravém sloupci Sessions list (odkaz)
  • použijte tlačítko END ALL SESSIONS
  • odhlaste se z webu ICQ.COM

Užijte si zase tradiční a čisté Online/Offline v Mirandě (NG)!
« Last Edit: 23 03 2017, 08:31:37 by sir_qwerty »